captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje gydomas ukrainietis: visi maidaniečiai būtų buvę įkalinti 15 metų

Lietuvoje besigydantys keturi Maidane sužeisti gynėjai pasisako prieš Rusijos veiksmus Kryme ir kviečia tarptautinę bendruomenę palaikyti Ukrainą kovoje už demokratines vertybes.
Protestuotojai Briuselyje, Reuters/Scanpix nuotr.
Protestuotojai Briuselyje, Reuters/Scanpix nuotr.

Lietuvoje besigydantys keturi Maidane sužeisti gynėjai pasisako prieš Rusijos veiksmus Kryme ir kviečia tarptautinę bendruomenę palaikyti Ukrainą kovoje už demokratines vertybes.

Vilniaus Santariškių ligoninės Akių ligų centre besigydantys ukrainiečiai tylos minute pagerbė tuos, kurie žuvo kovodami už kitokią nei iki tol Ukrainą. LRT televizijai jie pasakojo, kaip buvo sužeisti. Visiems jiems guminės kulkos ar skeveldros sužeidė akis. Vienas vyras tikisi, kad Lietuvos gydytojai regėjimą jam sugrąžins, o kitas Maidano gynėjas dešiniąja akimi jau niekada nebematys.

„Mes judėjome link sužeistųjų, ir kada aš pasižiūrėjau kur eiti, patraukiau skydą, man ir pataikė į akį“, – pasakojo vienas iš sužeistųjų Vasilijus Ftomovičius.

Viktoras Opalenko Maidaną lygino su bilietu į vieną pusę: „Tie, kurie tuo metu buvo Maidane, suprato, kad tai – bilietas į vieną pusę, nes jeigu Maidaną būtų paėmę, tai visus ten buvusius būtų pasodinę 15 metų kaip teroristus.“

Ukrainiečiai sako, kad dabar, Rusijai stiprinant savo karinių dalinių pozicijas Kryme ir jo pasienyje, apie jokį bendradarbiavimą su Rusija nebegali būti jokios kalbos. Tačiau, norint išvengti karo, aktyviau turėtų veikti politikai, tarptautinė bendruomenė. 

„Putinas spjauna į veidą ne tik Ukrainai, bet ir Jungtinei Karalystei, JAV ir kitoms šalims, kurios garantavo Ukrainos vientisumą atsisakant branduolinio ginklo. Ryt jis gali užpulti Europos Sąjungą, Kiniją ar Japoniją, dėl to, kad jie taip panorėjo. Tarptautinė bendruomenė turi kontroliuoti, kad tarptautiniai susitarimai būtų vykdomi“, – įsitikinęs kitas sužeistasis Olegas Matkovskijus.

Pavlo Šlelialinas sakė su bendražygiais juokaujantis, kad jei nebus sulaukta tarptautinės bendruomenės pagalbos, jie patys vos grįžę gimtinėn stos į armiją.

„Tikiuosi, kad karo nebus. Daug priklauso nuo tarptautinės paramos, Jungtinių Tautų, NATO. Jei ne, mes juokaujame, kad kai tik pasveiksim, grįšime į Ukrainą ir užsirašysime į kariuomenę, stovėsime pirmose eilėse, nes tai – mūsų Ukraina, ir mes viliamės, jog ji bus vieninga“, – dėstė. P. Šlelianinas.

Maidano kovotojai padėkojo Lietuvos žmonėms už Ukrainos palaikymą ir paramą kovojant už demokratines vertybes.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Ukraina po V. Janukovyčiaus

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close