Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.03 22:57

R. Paksas teismui apskundė VRK sprendimą

BNS 2014.03.03 22:57

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) apskundė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą neregistruoti jo pretendentu prezidento rinkimuose.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) apskundė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą neregistruoti jo pretendentu prezidento rinkimuose.

R. Paksas prašo LVAT panaikinti minėtą VRK sprendimą bei įpareigoti komisiją išduoti jam parašų rinkimo lapus. Kandidatais į prezidentus bus registruojami tie pretendentai, kurių kandidatavimą parašais parems ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų.

VRK šeštadienį balsų dauguma R. Paksui, anksčiau pašalintam iš prezidento posto apkaltos būdu, atsisakė išduoti parašų rinkimo lapus.

Šį sprendimą VRK grindė Prezidento rinkimų įstatymo nuostata, kad prezidentu negali būti renkamas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją ar sulaužęs priesaiką asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš einamų pareigų. R. Paksas iš prezidento pareigų buvo pašalintas per apkaltą 2004 metais.

Norint panaikinti draudimą kandidatuoti po apkaltos, reikia keisti Konstituciją. Seime buvo pradėta procedūra dėl atitinkamos Konstitucijos pataisos priėmimo, tačiau ji nebaigta.

Europos Žmogaus Teisių Teismas yra konstatavęs, kad dabartinis draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam R.Paksui yra neproporcingas.

R. Paksas 2004 metų balandį per apkaltos procedūrą buvo pašalintas iš prezidento pareigų. Konstitucinis Teismas pripažino, kad jis sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, kai išimties tvarka savo finansiniam rėmėjui Jurijui Borisovui suteikė Lietuvos pilietybę.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi