Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuvoje klimato kaitos skeptikų – vos dešimtadalis

BNS2015.09.08 13:45

Beveik devyni iš dešimties lietuvių klimato kaitą laiko rimta problema, rodo pirmadienį paskelbti Eurobarometro apklausos duomenys.

Beveik devyni iš dešimties lietuvių klimato kaitą laiko rimta problema, rodo pirmadienį paskelbti Eurobarometro apklausos duomenys.

Didžioji dauguma – 62 proc. – lietuvių mano, kad klimato kaita yra labai rimta problema, dar 26 proc. tai laiko gana rimta problema. Visoje ES rimta problema klimato kaitą laiko 90 proc. apklaustųjų, pranešė Europos Komisija (EK).

Apklausos duomenimis, 70 proc. lietuvių pripažįsta, kad kovojant su klimato kaita ir efektyviau vartojant energiją, galima paskatinti ekonomikos augimą ir užimtumą. Visoje ES už tai pasisako 80 proc. apklaustųjų.

„Rinktis arba gerą ekonomiką, arba klimato apsaugą negalima – ekonomiškai efektyvi klimato politika ir yra gera ekonomika. Jaučiuosi labai padrąsintas, kad tai pripažįsta ir Europos piliečiai. Šia apklausa siunčiamas aiškus signalas ES lyderiams imtis drąsios klimato politikos, siekiant tvaraus ekonomikos atsigavimo“, – pranešime teigė EK pirmininkas Jose Manuelis Barroso.

Skalėje nuo 1 iki 10 (didžiausia) klimato kaitos problema Lietuvoje įvertinta 7 balais (ES – 7,3 balo). Jos rimta problema nelaiko tik 10 proc. lietuvių respondentų (ES 9 proc.).

62 proc. lietuvių sutinka, kad iškastinio kuro importo sumažinimas būtų naudingas šalies ekonomikai. ES šis rodiklis siekia 70 procentų.

Daugiau nei trečdalis (35 proc.) lietuvių teigia, kad per pastaruosius šešis mėnesius ėmėsi tam tikrų veiksmų klimato kaitos problemoms spręsti. Daugiausiai iš jų nurodė, kad mėgina naudoti mažiau vienkartinių gaminių bei stengiasi mažinti išmetamų atliekų kiekį ir reguliariai jas rūšiuoti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.