Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.02 20:32

URM: Lietuva smerkia Rusijos invaziją ir Ukrainos dalių okupaciją

BNS 2014.03.02 20:32

Lietuva griežtai smerkia ir protestuoja prieš Rusijos invaziją į Ukrainos teritorijos dalis bei jų okupaciją ir reikalauja nedelsiant nutraukti agresiją, pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM).

Lietuva griežtai smerkia ir protestuoja prieš Rusijos invaziją į Ukrainos teritorijos dalis bei jų okupaciją ir reikalauja nedelsiant nutraukti agresiją, pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM).

„Rusijos veiksmai prieš Ukrainos suverenumą pavojingai eskaluoja padėtį ir pakerta taiką ir stabilumą visame regione. Todėl kartu su savo artima sąjungininke Lenkija Lietuva apsisprendė inicijuoti konsultacijas NATO dėl šio klausimo, remiantis Vašingtono sutarties 4-uoju straipsniu“ – rašoma URM sekmadienį išplatintame pareiškime.

Tarptautinė bendrija ir jos institucijos raginamos vieningai remti Ukrainos suverenumą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, taip pat ginti fundamentalius tarptautinės teisės principus, kuriuos įkūnija JT chartija, Helsinkio Baigiamasis aktas ir kiti tarptautiniai susitarimai.

„Lietuva sveikina Ukrainos vyriausybės sprendimą atnaujinti pasirengimą parafuoti Asociacijos susitarimą su Europos Sąjunga, tvirtai remia siekį kuo skubiau įgyvendinti šį parafavimą“, – teigiama pareiškime.

Vilnius ragina ES nares ir institucijas parengti visapusišką paramos paketą Ukrainai, „kuris apimtų reikšmingą finansinę paramą, paramą specifiniams projektams, ekspertų konsultacijas dėl reformų proceso ir humanitarinę pagalbą“.

Nurodoma ir Lietuvos parama siekiui tiek iš ES, tiek iš Ukrainos pusės paspartinti pastangas įgyvendinti ES vizų režimo liberalizavimo veiksmų planą Ukrainai, taip pat – pastangas siekti sparčios pažangos įgyvendinant bevizį režimą tiems Ukrainos piliečiams, kurie į Šengeno sritį vyksta trumpalaikių kelionių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi