Lietuvoje

2012.08.21 08:04

Č. Juršėnas išeina, J. Bernatonis sugrįžta

Tadas Ignatavičius, „Lietuvos rytas“2012.08.21 08:04

Opozicinė Socialdemokratų partija baigia dėlioti kandidatų į Seimą sąrašą. Jame nebėra politikos senbuvio Česlovo Juršėno. Bet diplomatinę tarnybą į politiką iškeisti pasiryžo ambasadorius Juozas Bernatonis.

Opozicinė Socialdemokratų partija baigia dėlioti kandidatų į Seimą sąrašą. Jame nebėra politikos senbuvio Česlovo Juršėno. Bet diplomatinę tarnybą į politiką iškeisti pasiryžo ambasadorius Juozas Bernatonis.

Vakar posėdžiavęs Socialdemokratų partijos prezidiumas J. Bernatonį įtraukė į kandidatų sąrašą.

Dar prieš šį posėdį didžiausios opozicinės partijos lyderis Algirdas Butkevičius „Lietuvos rytui“ patvirtino, kad šiuo metu Estijoje ambasadoriaus pareigas einantis 58 metų J. Bernatonis pretenduoja į pirmąjį kandidatų dvidešimtuką.

Buvęs vidaus reikalų ministras nusprendė dalyvauti rinkimuose nepaisydamas, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė jį jau buvo paskyrusi ambasadoriumi Armėnijoje. Šias pareigas J. Bernatonis turi pradėti eiti nuo rugsėjo pradžios.

„Manau, J. Bernatonis turi didesnį norą tęsti politinę veiklą Lietuvoje“, – tvirtino A. Butkevičius.

Ketina išeiti atostogų

Pats ambasadorius, kuris šiuo metu atostogauja, „Lietuvos rytui“ pareiškė, kad nesėkmės rinkimuose atveju tęs diplomatinę tarnybą: „Bet jeigu būsiu išrinktas į Seimą, tikrai nesiblaškysiu ir grįšiu į Lietuvą. Juk visuomet buvau įvardijamas kaip nelankstus, o ne besimėtantis.“

J. Bernatonis rinkimų kampanijos metu taip pat ketina išeiti nemokamų atostogų.

Įstatymai diplomatams nedraudžia dalyvauti politikoje ir siekti Seimo nario mandato.

Pasiūlymo dalyvauti rinkimuose J. Bernatonis teigė sulaukęs jau po prezidentės dekreto, kuriuo buvo paskirtas į naujas pareigas.

„Šis siūlymas man buvo išties malonus. Džiugu, kad partijos bičiuliai mane po penkerių metų prisiminė. Jei rinkėjų valia man bus palanki, tikiuosi būti naudingas ir Seime“, – kalbėjo ambasadorius.

Gandai sklandė seniai

Tuo metu ilgametis Seimo narys, Socialdemokratų partijos garbės pirmininkas Č. Juršėnas nepasidavė bendražygių įkalbinėjimams dar kartą kandidatuoti į parlamentą.

A. Butkevičius „Lietuvos rytui“ patvirtino, kad 74 metų politikos veteranas nedalyvaus rinkimuose.

Gandų, kad pasibaigus Seimo kadencijai Č. Juršėnas žada trauktis iš aktyvaus politinio gyvenimo, sklandė jau prieš kelerius metus.

Be pertraukų parlamente besidarbuojantis politikas šių gandų nei patvirtindavo, nei paneigdavo.

„Bus laikas, bus ir vaikas“, – chrestomatine tapusia fraze smalsuolius užčiaupdavo Č. Juršėnas.

Dabartinis Seimo vicepirmininkas pastaruoju metu nėjo aukštų pareigų partijoje, bet į kandidatų sąrašą buvo įrašytas penktas.

Pavadino nuostoliu

A. Butkevičius vakar neslėpė apie partijos garbės pirmininko apsisprendimą nebesiekti dar vienos kadencijos žinojęs jau gerokai anksčiau.

Anot socialdemokratų lyderio, garsiai apie tai buvo vengiama kalbėti siekiant, kad nebūtų nereikalingų debatų.

„Aišku, norėjome, kad Č. Juršėnas dar dalyvautų rinkimuose. Tai labai patyręs ir padorus politikas, jo pasitraukimas iš aktyvaus politinio gyvenimo – didelis nuostolis partijai“, – pagyrų kolegai negailėjo partijos vedlys.

Teigiama, kad didžiausią įtaką tokiam Č. Juršėno apsisprendimui turėjo žmona Jadvyga, kuri pageidauja, kad vyras daugiau laiko praleistų namuose su artimaisiais.

Sąrašo vedliai

Socialdemokratų kandidatų į Seimą sąrašo pirmame dešimtuke, kurį šeštadienį turi patvirtinti partijos suvažiavimas, po A. Butkevičiaus rikiuojasi V. Blinkevičiūtė, J. Olekas, M. Petrauskienė, B. Vėsaitė, V. Andriukaitis, Z. Balčytis, J. Požela, I. Šiaulienė, A. Sysas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.