Lietuvoje

2014.02.28 23:58

Rusijos ambasadoriui klausimai apie Ukrainą pasirodė keisti

ELTA2014.02.28 23:58

Dėl įvykių Kryme Lietuvos užsienio reikalų ministerija išsikvietė pasikalbėti Rusijos ambasadorių Aleksandrą Udalcovą. Ambasadoriui Lietuvos klausimai apie Ukrainą pasirodė keisti.

Dėl įvykių Kryme Lietuvos užsienio reikalų ministerija išsikvietė pasikalbėti Rusijos ambasadorių Aleksandrą Udalcovą. Ambasadoriui Lietuvos klausimai apie Ukrainą pasirodė keisti.

„Mane pasikvietė, aš išklausiau kažkokius klausimus. Keistas klausimas – kas vyksta Ukrainoje? Daug klausimų, kurie yra nepagrįsti. Nenoriu detalizuoti. Man atrodo, kad tai yra kažkokios rinkiminės kampanijos dalis, ir kad mus kartu su Ukraina įtraukė į rinkiminę kampaniją“, – sakė A. Udalcovas, kurio interviu žurnalistams transliavo LRT laida „Laba diena, Lietuva“.

Ambasadorius taip pat sakė sulaukęs klausimų apie manevrus. „Aš pasakiau, kad mes juos darysime, kiek norėsime“, – sakė A. Udalcovas.

Rusijos ambasadorius sakė taip pat turįs klausimų Lietuvai dėl iniciatyvų, kad Ukraina pasirašytų su Ukraina asociacijos sutartį.

Kaip teigiama Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius, susitikęs su naujuoju Rusijos ambasadoriumi Lietuvoje, aptarė dvišalius santykius, Europos Sąjungos ir Rusijos bendradarbiavimą.

„Siekiant abiem pusėms naudingo dvišalio bendradarbiavimo, būtina laikytis tarptautinių susitarimų, o kaimyninius santykius grįsti lygiavertiškumo principu bei abipuse pagarba“, – susitikime penktadienį pabrėžė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat penktadienį teigė pateikęs instrukcijas Lietuvos nuolatinei atstovybei prie Jungtinių Tautų (JT) išnaudoti visas galimybes, kad klausimas būtų įtrauktas į Saugumo Tarybos (ST) darbotvarkę. Tam reikia JT ST, kurios nuolatinė narė yra ir Rusija, pritarimo.

Užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas ambasadoriui išreiškė ypatingą susirūpinimą dėl padėties Kryme ir paprašė paaiškinimų dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje.

Susitikime Rusija paraginta laikytis prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų bei Ukrainos įstatymų, veikiančių visoje Ukrainos teritorijoje, pabrėžta būtinybė paisyti Ukrainos teritorinio vientisumo, politinės nepriklausomybės ir sienų, įtvirtintų 1975 m. Helsinkio baigiamajame akte ir 1994 m. Budapešto memorandume, neliečiamumo. Lietuva taip pat paragino Rusijos pusę palaikyti dialogą su Ukrainos vadovybe.

Viceministras griežtai atmetė ambasadoriaus teiginį, kad dabartinė situacija Ukrainoje yra tik dvišalis Ukrainos ir Rusijos reikalas. Taip pat atmetė ir nepagrįstą kritiką bei kaltinimus dėl ES ir Lietuvos veiksmų Ukrainoje.

Ambasadorius patikino, kad Lietuvos pozicija bus perduota Rusijos užsienio reikalų ministerijai, o jos reakcija bus pateikta viešai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.