Lietuvoje

2014.02.28 15:19

Seksualinių mažumų teises Lietuvoje – artėjame prie Rusijos?

BNS2014.02.28 15:19

Svarstydama lytinių mažumų teises ribojančius teisės aktų projektus Lietuva artėja prie Rusijos, sako Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (PA) pranešėjas, Lenkijos Seimo narys Robertas Biedronis.

Svarstydama lytinių mažumų teises ribojančius teisės aktų projektus Lietuva artėja prie Rusijos, sako Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (PA) pranešėjas, Lenkijos Seimo narys Robertas Biedronis.

„Dabar tik Rusijoje tokie įstatymai yra priimti. Jeigu Lietuva juos priims, atsidurs tokioje padėtyje kaip ir Rusija. Daugiau nė vienoje Europos Tarybos šalyje narėje nesvarstomi tokie projektai. Artėjate prie Rusijos“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė Europos Tarybos PA paskirtas pranešėjas apie seksualinių mažumų teises.

R. Biedronio teigimu, Seime registruotos kelios įstatymų ir Konstitucijos pataisos kelia didelį susirūpinimą, nes gali apriboti žmogaus teises.

„Tokios pataisos gali padidinti homofobiją ir neigiamai paveikti LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių žmonių – BNS) padėtį“, – teigė jis.

Rinkdamas medžiagą raporto rengėjas tvirtino Lietuvoje bendravęs su oficialių institucijų, įstaigų atstovais, politikais, nevyriausybinių organizacijų nariais, pilietinės visuomenės, LGBT atstovais.

R. Biedronis akcentavo, kad Lietuvoje per mažai bendradarbiauja valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad beveik nekalbama apie transseksualius asmenis.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Seimo narė liberalė Dalia Kuodytė sakė, kad galbūt Europos Tarybos raportas padės kai kuriems Lietuvos politikams atsitokėti.

„Galbūt žvilgsnis iš šalies išblaivys kai kuriuos politikus, kurie plūduriuodami savuose vandenyse, atrodo, nelabai supranta, kur mes einame, apie ką mes kalbame“, – teigė D. Kuodytė.

Lietuvos parlamente yra užregistruoti įstatymų pataisų projektai, kuriais siūloma neleisti gėjams įsivaikinti, uždrausti lyties keitimo operacijas, įvesti sankcijas už „viešą konstitucinių dorovinių vertybių bei Konstitucijoje įtvirtintų šeimos pagrindų niekinimą“, atleisti homoseksualumo kritikus nuo atsakomybės ir pan.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5