Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.28 13:18

D. Grybauskaitė sako dalyvausianti kandidatų į prezidentus debatuose

BNS 2014.02.28 13:18

Antros kadencijos siekianti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sako dalyvausianti kandidatų į prezidentus debatuose, kuriuos organizuos Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Antros kadencijos siekianti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sako dalyvausianti kandidatų į prezidentus debatuose, kuriuos organizuos Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

„Kiek žinau, jie (debatai – red.) jau aptarti su VRK ir Lietuvos radiju ir televizija, ir yra numatytos datos. Be jokios abejonės, ten, kur bus apmokėta iš VRK, tose laidose stengsiuosi dalyvauti“, – penktadienį žurnalistams Dvarčionyse sakė prezidentė.

Prezidento rinkimų įstatymas numato, kad VRK paskelbus kandidatų sąrašą, jiems suteikiamos vienodos galimybės nemokamai dalyvauti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos rengiamose specialiose rinkimų agitacijai skirtose laidose. Kandidatų į prezidentus diskusijos per radiją ir televiziją finansuojamos iš biudžete VRK numatytų asignavimų.

Šiuo metu VRK jau yra įregistravusi 11 pretendentų kandidatuoti prezidento rinkimuose. Pareiškinius dokumentus VRK priima iki kovo 7 dienos. Politinės kampanijos dalyviais iš viso užsiregistravo 19 asmenų.

Registruodamiesi pretendentais į kandidatus politikai jau turi būti sumokėję 11,5 tūkst. litų siekiantį rinkimų užstatą. Įregistravusi pareiškinius dokumentus VRK ne vėliau kaip per tris dienas pretendentams įteikia parašų rinkimų lapus.

Norintieji dalyvauti prezidento rinkimuose privalės surinkti ne mažiau kaip 20 tūkst. jų kandidatavimą remiančių rinkėjų parašų. Pasirašyti galima ir elektroniniu būdu VRK tinklalapyje.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi