Lietuvoje

2014.02.28 15:51

Lietuva kviečia Rusijos ambasadorių dėl padėties Kryme

BNS, DELFI.lt2014.02.28 15:51

Lietuvos užsienio reikalų ministerija penktadienį kviečia Rusijos ambasadorių dėl krizės prorusiškame Ukrainos Krymo regione.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija penktadienį kviečia Rusijos ambasadorių dėl krizės prorusiškame Ukrainos Krymo regione.

„Penktadienį iškviesime Rusijos ambasadorių, kad paaiškintų savo šalies poziciją", - žurnalistams sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Ukrainos vidaus reikalų ministras penktadienį apkaltino Rusijos pajėgas surengus „ginkluotą invaziją“ Kryme, teigdamas, kad jos šiame Juodosios jūros pusiasalyje praėjusią naktį blokavo vieną karinę bazę ir užėmė oro uostą.

„Tai, kas vyksta, laikau ginkluota invazija ir okupacija“, – rašoma vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo pareiškime.

Pasak A. Avakovo, naktį į penktadienį automatais ginkluoti Rusijos kariškiai atvyko į Sevastopolio ir Simferopolio oro uostus. Prie Sevastopolio esantis Belbeko oro uostas užblokuotas, o Simferopolio oro uostas dirba įprastu režimu.

Abiejuose oro uostuose šalia Rusijos kariškių budi Ukrainos VRM pareigūnai, bet jokių susirėmimų kol kas nebuvo, ginklai nebuvo panaudoti. A. Avakovas pridūrė, kad Rusijos kariškiai atsisako vesti derybas su Ukrainos atstovais, pareik6dami, kad neturi tam įgaliojimų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.