Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Graužinienė kritikuoja KT sprendimą dėl pavardžių rašymo dokumentuose

BNS2015.09.08 13:45

Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė kritikuoja Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą dėl vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose.

Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė kritikuoja Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą dėl vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose.

KT ketvirtadienį paskelbė, kad pasiūlius kalbininkams Seimas galėtų pakeisti taisykles, kurios numato, jog Lietuvos piliečio pase vardai ir pavardės gali būti rašomi tik lietuviškais rašmenimis.

Pasak Seimo Pirmininkės, tokiu sprendimu KT visą atsakomybę delegavo kalbininkams, nors iš jo paties buvo laukta išsamesnio atsakymo.

„Tikrai ne tokio tikėjausi, KT nuleido pačią problemą į kalbos komisijos lygį, tai man šiek tiek keistas tas sprendimas . Mes, politikai, tikrai laukėme išsamesnio išaiškinimo“, – penktadienį interviu radijui „Laisvoji banga“ sakė L. Graužinienė.

„Dabar pačiai kalbos komisijai užkrauta didžiulė atsakomybė, teisinės institucijos ir politikai lyg nusiėmė nuo savęs tą atsakomybę ir Konstitucinis Teismas tą atsakomybę delegavo kalbos komisijai. Sprendimus turi priimti politikai, o teismai turi pasakyti, ar jie atitinka Konstituciją“, – kalbėjo Seimo Pirmininkė.

Ji taip pat kritikavo Konstitucinį Teismą ir dėl nemokamos medicinos pagalbos išaiškinimo, ankstesnių sprendimų. „Esu įsitikinus, kad valstybėje procesas dėl Konstitucinio Teismo darosi mažų mažiausiai keistas, jeigu švelniai pasakyčiau“, – sakė L. Graužinienė.

„KT priedermė ir funkcija valstybės sąrangoje yra šiek tiek kitokia, nei yra dabar. Jis (KT – red.) tampa politiniu įrankiu ir šią situaciją reikia kuo skubiau taisyti, aš manau ji pasikeis, kai pasikeis Konstitucinio Teismo teisėjai“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.