Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:32

MOMA projekto dalyvė: man tai lėmė didelius pokyčius

Moterys turi suprasti, kad kiekviena jų turi galimybių, žinių ir patirties, kurią galima panaudoti ieškant darbo ar kuriant nuosavą verslą. Taip teigia  „Mobilių mamų“ projektų vadovė Julija Mažuolienė, įvardindama vieną iš pagrindinių MOMA projekto tikslų. „MOMA mokymai susirasti darbą padėjo dešimtims moterų, o ne viena pradėjo nuosavą verslą. Pavyzdžiui, buvo atidaryta floristikos ar papuošalų parduotuvė, moterų kuriami gaminiai keliauja ir į užsienį“, – sako ji.  

Moterys turi suprasti, kad kiekviena jų turi galimybių, žinių ir patirties, kurią galima panaudoti ieškant darbo ar kuriant nuosavą verslą. Taip teigia  „Mobilių mamų“ projektų vadovė Julija Mažuolienė, įvardindama vieną iš pagrindinių MOMA projekto tikslų. „MOMA mokymai susirasti darbą padėjo dešimtims moterų, o ne viena pradėjo nuosavą verslą. Pavyzdžiui, buvo atidaryta floristikos ar papuošalų parduotuvė, moterų kuriami gaminiai keliauja ir į užsienį“, – sako ji.

J. Mažuolienės teigimu, Lietuvoje prasidėjus ekonomikos krizei, moterys, auginančios vaikus iki 2–3 metų, netekdavo profesinių įgūdžių, atitrūkdavo nuo darbo rinkos ir paskui būdavo sunku į ją sugrįžti.

„Grįžti į darbo rinką visada sudėtinga. Tam tikras procentas moterų praranda ne tik įgūdžius, bet ir motyvaciją, nes paprastai darbdaviai į moterį, kuri ilgesnį laiką (kad ir dvejus metus) augino vaikus, žiūri visai kitaip. Dažnai moterys netgi pakeisdavo savo požiūrį į darbą, galbūt galvodavo, kad norėtų kažkokios kitos veiklos“, – pastebi J. Mažuolienė.

Ji pasakoja, kad projekto metu buvo aplankyta 16 rajonų. Pirmi vizitai nebuvo linksmi, nes pačios moterys buvo liūdnos – po motinystės atostogų daug jų nedirbdavo ir 5–6 metus. „Antrame etape dalyvavo 250 moterų, kurios norėjo gauti žinių, kaip sukurti verslą, susirasti darbą, pradėti kad ir nedidelę, bet nuosavą veiklą. Po seminarų pastebėjome, kaip užsidegė moterų akys, atsirado vilties.“

Ramunę Noruišienę iš Alytaus projektas įkvėpė įkurti gausių šeimų centrą „Skruzdynėlis“. „Tuo metu beveik metus buvau bedarbė, nes, prasidėjus krizei, netekau darbo vietos. Ieškojau galimybių, kaip save realizuoti, nes Alytuje buvo sunku gauti darbą. Sužinojau, kad MOMA ieško savanorių, todėl nieko nelaukdama jiems parašiau“, – prisimena ji.

Anot R. Noruišienės, projektas lėmė didelius pokyčius. Iš pradžių mokymuose ji buvo ir savanorė, ir dalyvė. O paskui įkūrė viešąją įstaigą, kuri gyvuoja jau ketvirtus metus. „Dabar sėkmingai dirbame su gausiomis šeimomis. Ir su mamomis, ir su tėčiais, ir su jaunimu, ir su vaikais – su visomis amžiaus grupėmis. Stengiamės mažinti socialinę atskirtį ir gerinti gausių šeimų įvaizdį visuomenėje. Nelengvas darbas, bet esu tikrai dėkinga MOMA projektui“, – teigia R. Noruišienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi