Lietuvoje

2014.02.27 14:46

Nacionalinį diktantą rašė per 7 tūkst. žmonių

BNS2014.02.27 14:46

Šiemet nacionalinį diktantą rašė didžiausias iki tol žmonių skaičius – per 7 tūkstančiai.

Šiemet nacionalinį diktantą rašė didžiausias iki tol žmonių skaičius – per 7 tūkstančiai.

Praėjusiais metais nacionalinio diktanto konkurse dalyvavo daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, pranešė jo organizatorė Vytautė Šmaižytė.

„Šiemet ypač gausiai Nacionalinio diktanto konkurse dalyvavo moksleiviai. Jie buvo aktyvūs ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir regionuose – Kėdainiuose, Naujojoje Akmenėje, Jonavoje, Raseiniuose. Iš viso 140-yje Lietuvos mokyklų diktantą rašė daugiau nei 3500 moksleivių“, – sakė ji.

Aktyviau nei pernai konkurse dalyvavo ir suaugusieji. Gausiai diktanto rašyti rinkosi Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kupiškio, Lazdijų, Pagėgių gyventojai. Diktantą rašė ir Lietuvos aklųjų bendruomenės atstovai.

Lietuvos ambasadose užsienyje bei lietuvių bendruomenėse jėgas išmėgino apie 300 lietuvių kalbos mylėtojų.

Šiemet pirmąkart diktantą rašė įmonių ir organizacijų darbuotojai. Šioje kategorijoje aktyviausi buvo Lietuvos pašto, Švietimo ir mokslo ministerijos, banko „Swedbank“, Valstybinės kelių transporto inspekcijos, bendrovės „KPMG Baltics“ atstovai.

Gyventojai daug aktyviau diktantą rašė ir namuose. Konkurso organizatoriams paštu atsiųsta per 200 diktantų – dvigubai daugiau nei pernai.

Jų darbai konkurse nedalyvauja, tačiau organizatoriai įsipareigoja juos ištaisyti ir grąžinti autoriams.

Pirmas diktanto turas vyko praėjusį šeštadienį, jo dalyviams diktuotas rašytojos Giedros Radvilavičiūtės sukurtas tekstas „Skrydis“.

Nacionalinis diktantas rengiamas septintą kartą. Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Nacionalinio diktanto finalas bus rengiamas Vilniuje. Jo data bus paskelbta vėliau. Finalo dalyvius atrinks lietuvių kalbos ekspertų komisija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10