Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

L. Linkevičius Ukrainoje ragina skubiai pasirašyti sutartį su ES

BNS 2015.09.08 13:45

Į Ukrainą atvykęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį provokacija pavadino Krymo parlamento ir vyriausybės pastatų užgrobimą.

Į Ukrainą atvykęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį provokacija pavadino Krymo parlamento ir vyriausybės pastatų užgrobimą.
 
Vizitą pradėjęs ministras taip pat pasveikino naujos Ukrainos vyriausybės suformavimą ir pareiškė palaikantis kuo skubesnį Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos asociacijos ir laisvos prekybos sutarties pasirašymą.
 
L. Linkevičius paragino Rusiją reaguoti laikytis tarptautinių įsipareigojimų gerbti Ukrainos teritorinį vientisumą.
 
„Krymo parlamento ir vyriausybės užgrobimas ir Rusijos vėliavų iškėlimas yra provokacija, į kurią turėtų reaguoti ir tos valstybės, kurios vėliavos iškeltos, atstovai“, – ketvirtadienį BNS telefonu iš Kijevo sakė ministras.
 
L. Linkevičius priminė, kad Rusija 1994 metų sutartimi įsipareigojo garantuoti Ukrainos teritorinį vientisumą.

„Šita provokacija neturėtų išsiplėsti į regioninį konfliktą“, – teigė ministras.
 
L. Linkevičius sakė manantis, kad ES galėtų pasirašyti asociacijos sutartį su Ukraina dar iki gegužę planuojamų prezidento rinkimų.
 
„Aš asmeniškai manau, kad tai yra įmanoma. Tai priklausys nuo pačios Ukrainos apsisprendimo ir mūsų kolegų ES pozicijos“, – ketvirtadienį BNS telefonu iš Kijevo sakė ministras. Jis pabrėžė, kad sutarties pasirašymas ir išankstinis taikymas padėtų Ukrainai spręsti ekonomines problemas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi