Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Linkevičius Ukrainoje ragina skubiai pasirašyti sutartį su ES

BNS2015.09.08 13:45

Į Ukrainą atvykęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį provokacija pavadino Krymo parlamento ir vyriausybės pastatų užgrobimą.

Į Ukrainą atvykęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį provokacija pavadino Krymo parlamento ir vyriausybės pastatų užgrobimą.
 
Vizitą pradėjęs ministras taip pat pasveikino naujos Ukrainos vyriausybės suformavimą ir pareiškė palaikantis kuo skubesnį Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos asociacijos ir laisvos prekybos sutarties pasirašymą.
 
L. Linkevičius paragino Rusiją reaguoti laikytis tarptautinių įsipareigojimų gerbti Ukrainos teritorinį vientisumą.
 
„Krymo parlamento ir vyriausybės užgrobimas ir Rusijos vėliavų iškėlimas yra provokacija, į kurią turėtų reaguoti ir tos valstybės, kurios vėliavos iškeltos, atstovai“, – ketvirtadienį BNS telefonu iš Kijevo sakė ministras.
 
L. Linkevičius priminė, kad Rusija 1994 metų sutartimi įsipareigojo garantuoti Ukrainos teritorinį vientisumą.

„Šita provokacija neturėtų išsiplėsti į regioninį konfliktą“, – teigė ministras.
 
L. Linkevičius sakė manantis, kad ES galėtų pasirašyti asociacijos sutartį su Ukraina dar iki gegužę planuojamų prezidento rinkimų.
 
„Aš asmeniškai manau, kad tai yra įmanoma. Tai priklausys nuo pačios Ukrainos apsisprendimo ir mūsų kolegų ES pozicijos“, – ketvirtadienį BNS telefonu iš Kijevo sakė ministras. Jis pabrėžė, kad sutarties pasirašymas ir išankstinis taikymas padėtų Ukrainai spręsti ekonomines problemas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00