Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Jau laikas genėti medžius ir krūmus

Ieva Žigaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vasario pabaiga ir kovo pradžia – tinkamiausias metas genėti medžius ir krūmus.

Vasario pabaiga ir kovo pradžia – tinkamiausias metas genėti medžius ir krūmus.

Nuo seno, siekiant tvarkingos, patinkančios ir sveikos aplinkos aplink namus, augalai formuojami. Medžius ir krūmus augalus genėti geriausia, kol jie jauni – tuomet tai, pasak dendrologo Dariaus Ryliškio, nesudėtinga padaryti patiems, tačiau norint suformuoti tinkamą medžio lajos struktūrą,  būtina žinoti kelias taisykles.

Per vienerius metus  patartina genėti ne daugiau kaip ketvirtadalį ar trečdalį medžio šakų.  Bet kur pjauti negali – kartais augalas nesugeba užgydyti žaizdos, padarytos per aukštai.

Vasario pabaigoje ir kovo pradžioje galima genėti daugumą medžių, išskyrus klevus ir kitus, kurie įpjovus išleidžia daug sulos.

Nevertėtų liesti ir ankstyvą pavasarį žydinčiųjų – slyvų, vyšnių ir kitų – genėti juos patariama po žydėjimo – rečiau ir atsargiau. Tam tinkamas metas kovo ir balandžio pradžioje arba vasarą paaugus ūgliams – genėti jaunas šakeles.

Ypač jautrūs kukmedžiai ir kadagiai, kuriuos genėjant vasarą, gali įsimesti ligos.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5