Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.26 22:42

Dešimt sirų šeimų pradėjo savo viešnagę Lietuvoje

ELTA 2014.02.26 22:42

Dešimt krikščionių šeimų iš Sirijos Lietuvos karinių pajėgų lėktuvu transporteriu trečiadienio pavakarę sėkmingai pasiekė Zoknių oro uostą Šiauliuose, iš kurio jie pasklis po visą Lietuvą.

Dešimt krikščionių šeimų iš Sirijos Lietuvos karinių pajėgų lėktuvu transporteriu trečiadienio pavakarę sėkmingai pasiekė Zoknių oro uostą Šiauliuose, iš kurio jie pasklis po visą Lietuvą.

40 įvairaus amžiaus karinio konflikto kamuojamos Sirijos žmonių į Lietuvą atvyko Evangelikų liuteronų bažnyčios kvietimu.

„Tai yra mūsų Bažnyčios ir Lietuvos svečiai. Jie yra atvykę ir jų svečių vizos išduotos metams, kol vyksta intensyvus karas. Mūsų namai yra atsivėrę jiems. Jie gyvens įvairiose Lietuvos vietose ir šeimose, klebonijose, diakonijos namuose – visoje Lietuvoje“, – sakė Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis interviu LTV laidai „Šiandien“.

Pasak vyskupo, šią akciją paskatino noras padėti artimui. „Šie žmonės buvo persekiojami ir išgyveno sunkų likimą, daug netekčių, kaip ir daugelis regiono krikščionių. Viso pasaulio pakeisti negalime, bet padėti bent vienam kitam išsaugoti gyvybę ar vėl atsistoti ant kojų, tai yra labai svarbu“, – sakė M. Sabutis.

Dviem parlamentarams iš opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Audroniui Ažubaliui ir Arvydui Anušauskui kilo klausimų dėl atvykstančių sirų teisinio statuso Lietuvoje. Dėl to jie trečiadienį išplatino viešą kreipimąsi į užsienio ir vidaus reikalų ministrus bei Valstybės saugumo departamento direktorių.

Pakartodamas Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupo žodžius, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad sirai yra Lietuvos, bažnyčios svečiai.

„Aš manau, kad tai yra labai prasminga, ekumeninė (iniciatyva – ELTA). Tikrai neišspręsime nei Sirijos, nei viso pasaulio problemų, bet duok Dieve, kad šitie žmonės atsigautų nuo to karo ir apgulties, kurią patyrė daugelis jų, (...) ir kad jie galėtų ramiai grįžti į tą kraštą, į kurį jie tikrai nori grįžti, nes tai yra jų Tėvynė, ir kad galėtų ten ramiai gyventi“, – sakė L. Linkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi