Naujienų srautas

Lietuvoje2012.08.20 12:26

Prezidentūroje apsilankęs A.Pocius: prezidentė, kaip visada, griežta

DELFI.lt 2012.08.20 12:26

Lietuvos kariuomenės vadas, generolas leitenantas Arvydas Pocius, pirmadienį susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite. Susitikimas, apie kurį nebuvo skelbta, komentuojamas kaip darbinis, bet kariuomenės vadas pripažino, kad, tarp kitų dalykų, su šalies vadove kalbėta ir apie Švedijos viešųjų ryšių ir reklamos firmos „Studio Total“ galimai įvykdytą „meškiukų akciją“ Baltarusijoje,.

Lietuvos kariuomenės vadas, generolas leitenantas Arvydas Pocius, pirmadienį susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite. Susitikimas, apie kurį nebuvo skelbta, komentuojamas kaip darbinis, bet kariuomenės vadas pripažino, kad, tarp kitų dalykų, su šalies vadove kalbėta ir apie Švedijos viešųjų ryšių ir reklamos firmos „Studio Total“ galimai įvykdytą „meškiukų akciją“ Baltarusijoje.

„Buvo darbinis susitikimas. Darbinis – tai reiškia, kad grįžus man iš atostogų buvo pakalbėta apie tuos įvykius, kas vyko per praėjusį mėnesį“, – po susitikimo DELFI sakė A. Pocius.

Paklaustas, ar kalbėta apie „meškiukų akciją“, generolas tai patvirtino: „Vienas iš klausimų buvo toks“.

Pasiteiravus, ar dėl skandalo priekaištauta, buvo lakoniškas – anot A. Pociaus, „prezidentė, kaip visada, yra griežta“. „Na, kol kas aš negaliu komentuoti, kadangi pirma diena po atostogų. Dabar aš turiu susipažinti su detalia informacija, kas yra įvykę. (...) Prezidentė, kaip visada, yra griežta, ir aš nenoriu komentuoti“, – DELFI sakė generolas leitenantas.

 Prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė patvirtino, kad Prezidentūroje susitikimas įvyko, tačiau sakė, jog susitikimas buvo darbinis, todėl komentuoti teigė negalinti.

DELFI primena, kad Švedijos viešųjų ryšių reklamos firma „Studio Total“ pranešė, kad liepos 4 d. jos atstovai neteisėtai įskrido į Baltarusiją ir ten išmėtė šimtus pliušinių meškiukų su mažais parašiutais ir raginimais suteikti žodžio laisvę bei užtikrinti žmogaus teises.

Iš pradžių Baltarusijos pareigūnai neigė šį incidentą, bet vėliau autoritariškai valdantis prezidentas Aleksandras Lukašenka atleido karinių oro pajėgų vadą ir pagrasino Lietuvai, be to, Baltarusija išvarė Švedijos ambasadorių. Baltarusija taip pat oficialiai kreipėsi į Lietuvos generalinę prokuratūrą su teisinės pagalbos prašymu padėti ištirti incidentą.

Lietuvos Generalinė prokuratūros pranešė, jog Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pradėjo tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimo.

Iš pradžių Lietuva sakė nieko neturinti informacijos apie šį incidentą, tačiau Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojui pareiškus, jog dėl skrydžio gali būti inicijuota administracinė byla, pasikeitė ir kariškių pozicija. Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras EDvardas Mažeikis pareiškė manantis, kad toks skrydis tikriausiai buvo, nors pažeidimas ir nebuvo užfiksuotas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas interviu „Žinių radijui“ sakė, kad incidentas įvyko Karmėlavoje budint estų pamainai. Jo nuomone, Lietuvos institucijos netinkamai reagavo į incidentą ir privalo pripažinti savo klaidą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi