Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Ukmergėje nelegaliai išpjauti medžiai

Zinaida Paškevičienė, Virginija Motiejūnienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Ukmergėje be leidimo iškirsta per keturis šimtus medžių. Aplinkosaugininkai skaičiuoja, kad žala gamtai gali viršyti trečdalį milijono litų.

Ukmergėje be leidimo iškirsta per keturis šimtus medžių. Aplinkosaugininkai skaičiuoja, kad žala gamtai gali viršyti trečdalį milijono litų.

Vos keli kilometrai nuo miesto centro, Šventosios pakrantėje iškirsta per keturis šimtus liepų, klevų, gluosnių, ąžuolų. Kai kurie augo upės apsaugos juostoje. Dalis medienos jau išvežta.

Aplinkosaugininkų teigimu, savivaldybę leidimo kirsti medžius nebuvo išdavusi, o kas kirto medžius kol kas nenustatyta.

„Įtariama, kad tai padaryta ne vieno asmens ir ne per vieną ar dvi dienas. Tai galėjo trukt ir vieną kitą savaitę“, – sako Ukmergės aplinkos apsaugos departamento direktorius Jonas Čyvas.

Tačiau šalia gyvenantys žmonės įtaria, kas darbus galėjo organizuoti Ukmergės bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas.

Šis teigia ne vienerius metus tvarkęs upės pakrantes, tačiau neigia kirtęs medžius.

„Mes neturim teisės, mes neturim pjovėjų. Ten reikia profesionalų, kurie pjautų“, – sako J. Kazėnas. Pasak jo, bendruomenė net neturi įrankių – tik trimerius, skirtus žabams, kuriuos pjauna jau keletą metų.

Aplinkosaugininkų skaičiavimais, padaryta žala gamtai gali viršyti net trečdalį milijono litų. Dėl neteisėto medžių kirtimo Ukmergės policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.