Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.25 15:45

Po reido paaiškėjo, kad žvejai kone pedantiškai tvarkingi

ELTA 2014.02.25 15:45

97 proc. Lietuvos žvejų per savaitgalį aplinkosaugininkų atliktus reidus įrodė esą drausmingi.

97 proc. Lietuvos žvejų per savaitgalį aplinkosaugininkų atliktus reidus įrodė esą drausmingi.

Visoje Lietuvoje buvo organizuojami aplinkosaugininkų reidai. Jų metu inspektoriai tikrino, ar žvejai mėgėjai negaudo šiuo metu draudžiamų žvejoti lydekų, ar yra atsakingai pasiruošę žūklei ir ar turi leidimus žvejoti.

Reidų metu buvo patikrinta apie 1 500 žvejų. Iš jų leidimą žvejoti turėjo 1 039 mėgėjai. Savaitgalį žvejojo ir 362 žmonės, galintys tai daryti be leidimų (pensininkai, neįgalieji, vaikai iki 16 m.). Leidimais nepasirūpino ir be jų žvejojo 46 žmonės arba 3 proc. visų patikrintų žvejų.

Aplinkosaugininkai visų regionų aplinkos apsaugos departamentų teritorijose patikrino daugiau kaip 300 vandens telkinių.

Patikrinimas parodė, kad Lietuvos žvejai paiso poledinės žūklės taisyklių ir laikosi reikalavimo žengiant ant ledo turėti smaigus. Juos turėjo net 1 399 arba apie 97 proc. visų patikrintų žvejų.

Surašyti 59 protokolai, 3 iš jų - už šiurkščius žvejybos taisyklių pažeidimus. Iš pažeidėjų paimti 57 žvejybos įrankiai. Nustatytas vienas žalos padarymo gamtai atvejis. Klaipėdos RAAD gavo pranešimą apie asmenis, žvejojančius naudojant ne mėgėjų žūklės įrankius ir traukiančius lydekas.

Trims aplinkosaugos pareigūnams atvykus į nurodytą vietą, buvo aptikti 3 žvejojantys asmenys, kurie buvo ištraukę ant ledo šakotines, šalia jų gulėjo 8 lydekos. Jiems surašyti protokolai, konfiskuota 30 vienetų šakotinių ir paimtos žuvys. Jų gamtai padaryta žala siekia daugiau nei 4 300 litų.

Vienas pilietis nubaustas už važinėjimą sniego motociklu ant Platelių ežero ledo.

Vykstant reidams policijos pareigūnai sustabdė jiems įtarimų sukėlusį automobilį. Juo važiavę du piliečiai turėjo 17 lydekų ir kelias kitas žuvis. Pareigūnams jie aiškino žuvį pirkę Ukmergės turguje. Dėl šio įvykio atliekamas tyrimas.

Aplinkosaugininkų patikrinimai tęsis ir toliau. Siekiama, kad nedrausmingų ir neatsakingai tokiai žvejybai besiruošiančių pažeidėjų skaičius dar labiau sumažėtų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi