Lietuvoje

2014.02.25 15:01

Įstatymais bus užtikrinamas eismo saugumas keliuose

ELTA2014.02.25 15:01

Antradienį Vyriausybėje įstatymų projektai, kurių tikslas – pagerinti eismo saugos situaciją keliuose, kad sumažėtų kelių eismo įvykių, kuriuose nukenčia ir žūsta žmonės.

Antradienį Vyriausybėje įstatymų projektai, kurių tikslas – pagerinti eismo saugos situaciją keliuose, kad sumažėtų kelių eismo įvykių, kuriuose nukenčia ir žūsta žmonės.

Įstatymų projektuose siūloma numatyti administracinę atsakomybę už vaikų vežimo mokykliniais autobusais tvarkos pažeidimus ir už vaikams skirtų saugos sėdynių nenaudojimą automobiliuose.

Planuojama numatyti 0 promilės leistiną alkoholio koncentraciją kraujyje ne tik pradedantiesiems, komercinio ir vežančio pavojinguosius krovinius transporto, bet ir taksi automobilių, motociklų, mopedų, triračių, lengvųjų keturračių, keturračių ir galingųjų keturračių vairuotojams.

Pasak susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus, saugaus eismo užtikrinimas keliuose šiandien yra opi ir aktuali šalies problema.

„Siekdami, kad kelių eismo dalyviai, t. y. kiekvienas iš mūsų, būtų saugūs, privalome imtis atitinkamų priemonių avaringumui keliuose mažinti, o kai kuriais atvejais – netgi griežtinti teisės aktuose numatytas bausmes“, – sakė jis.

Įstatymų projektų iniciatorė – Susisiekimo ministerijos ir jai pavaldžių institucijų atstovų darbo grupė, kuri parengė siūlymus dėl eismo saugai pavojų keliančių vairuotojų atsakomybės griežtinimo.

Siūlomiems pakeitimams pernai rugpjūtį pritarė Valstybinė eismo saugumo komisija. Vyriausybei pritarus, įstatymų projektai bus teikiami svarstyti Seimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.