Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.25 18:28

Kaziuko mugė sugrįžta į Katedros aikštę

Pusantro tūkstančio dalyvių, beveik pusė milijonų lankytojų, tautodailininkų ir amatininkų. Tokiais įspūdingais skaičiais šiemet gali pasigirti Kaziuko mugė, kuri Vilniuje vyks kovo 7–9 dienomis.

Pusantro tūkstančio dalyvių, beveik pusė milijonų lankytojų, tautodailininkų ir amatininkų. Tokiais įspūdingais skaičiais šiemet gali pasigirti Kaziuko mugė, kuri Vilniuje vyks kovo 7–9 dienomis.

410 metų sukaktį minėsianti mugė kaip visada žada naujovių. Didžiausia jų – mugė vėl bus rengiama Katedros aikštėje. Kita naujiena lankytojų laukia Rotušės aikštėje. Čia bus statomas Viduramžių miestelis.

Atvykėlius pasitiks Gedimino laikų drabužiais vilkintys šeimininkai. Juos pasiuvo Vilniaus kolegijos studentai.

Privilegija – nuo seno

Iki šiol Kaziuko mugė aplenkdavo Katedros aikštę. Tačiau kai jos šeimininke tapo Vilniaus savivaldybė, didžiausia mugė vėl įkėlė koją į pagrindinę sostinės aikštę.

Katedros aikštė ir Kaziukas – neatsiejami. Pirkliai nuo seno buvo gavę privilegiją tomis dienomis Katedros aikštėje rengti jomarką.

Kaziuko mugė iš aikštės buvo išvyta 1901 metais, kai čia buvo pastatytas paminklas carienei Jekaterinai II. Amatininkams liepta persikelti į Lukiškes.

Mokysis statybos gudrybių

Šiemet mugės lankytojų lauks visų laikų ilgiausias Kaziuko kelias, besidrieksiantis net aštuonis kilometrus, lankytojams ruošiamas mugės žemėlapis.

Viduramžių miestelyje Rotušės aikštėje bus demonstruojami senovės amatai, bus galima pasimokyti statybos gudrybių, stebėti, kaip kadaise buvo statomas pastatas, tašytas ir pjautas medis.

„Gros viduramžių muzika, kunkuliuos katilai, amatininkai pristatys savo gaminius“, – žadėjo ilgametis Kaziuko mugės rengėjas Vytenis Urba.

Mugės svečiai galės pasižiūrėti, kuo vilkėjo Vilniaus miestelėnai viduramžiais. Anot kostiumus kūrusių Vilniaus kolegijos studentų vadovės Gražinos Skripkienės, nors drabužiai stilizuoti, stengtasi išsaugoti kuo daugiau autentiškų detalių. Studentai iš viso pasiuvo 25 kostiumus.

Močiutes – į inkubatorių

Mugei šiemet sukurtas ir specialus ženklas. Jo autoriai –Tomas Gruzdys ir Ugnė Balčiūnaitė.

V. Urba pripažino, kad per ankstesnes muges problemų keldavo močiutės, kurios prekiaudavo mezginiais nesumokėjusios mokesčių. Tad šiemet Totorių gatvėje bus įkurtas Močiučių verslo inkubatorius, į kurį bus kviečiamos visos mezgėjos.

V. Urbos žodžiais, šiemet Kaziuko mugė bus eksportuojama ne tik į Karaliaučių, Gdanską, Vitebską, bet ir už Atlanto – į Čikagą. Tad galima sakyti, kad mugė tampa pasauline.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi