Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Klaipėdiečių po poros savaičių laukia spūstys

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Klaipėdiečių ir miesto svečių laukia neišvengiama gaišatis automobilių spūstyse. Netrukus bus uždarytas eismas remontuojamu Pilies tiltu, o kirsti per miestą tekančią Danės upę bus galima vieninteliu Mokyklos tiltu.

Klaipėdiečių ir miesto svečių laukia neišvengiama gaišatis automobilių spūstyse. Netrukus bus uždarytas eismas remontuojamu Pilies tiltu, o kirsti per miestą tekančią Danės upę bus galima vieninteliu Mokyklos tiltu.

Pilies tiltas remontuoti pradėtas pernai metų pabaigoje, tačiau važiuoti juo dar buvo galima. Maždaug po poros savaičių eismas juo jau bus nutrauktas. Skaičiuojama, kad Pilies tiltu kasdien pervažiuoja apie 18 tūkst. automobilių. Leisti visiems važiuoti per senamiestį – Biržos tiltu – miesto valdžia neketina.

Mokyklos tiltas netrukus taps vieninteliu, kuriuo bus galima kirsti Danės upę, dalijančią miestą perpus. Čia žadama įrengti 5 eismo juostas. Trimis būtų galima važiuoti autobusų stoties link, į priešingą pusę liktų dvi. Tačiau vilčių, kad pavyks išvengti spūsčių, ypač piko metu, – nepuoselėjama. Todėl klaipėdiečiams rekomenduojama rinktis keliones visuomeniniu transportu.

„Aš tiktai su mašina visur važiuoju. Bus chaosas – čia tikrai neteisingas sprendimas“, – sakė kalbinta klaipėdietė.

„Ir taip būna kamščiai piko metu – prieš darbą, po darbo, o dabar jie bus dar didesni“, – mano kitas Klaipėdos gyventojas.

Be visuomeninio transporto Tiltų gatve ir Biržos tiltu galės važiuoti tik neįgalieji su specialiais automobiliais.

„Mes negalime rizikuoti nei tilto technine būkle, nei gatvės pralaidumu. Tarkime, jei įvyktų avarija Tiltų gatvėje, tai ji užsikimštų. Arba, neduok Viešpatie, tiltas, kuris ir šiandien yra apkrautas beveik maksimaliai, neatlaikytų. Tuomet liktume be abiejų tiltų“, – teigia Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas.

Laisvesnį pervažiavimą būtina užtikrinti ir specialiųjų tarnybų automobiliams – ypač greitosios medicinos pagalbos.

„Greitosios medicinos pagalbos stotis yra miesto viduryje – Rūtų gatvėje, o visos ligoninės yra šiaurinėje miesto dalyje. Jeigu nutiktų ekstra atvejis, gali kažkam kainuoti ir gyvybę“, – tvirtina Klaipėdos kelių biuro poskyrio vyr. specialistas Gintaras Kučinskas.

Važiuoti remontuojamu Pilies tiltu bus draudžiama mažiausiai iki metų pabaigos. Eismo pakeitimus žadama įtraukti į navigacinių sistemų žemėlapius, kad atvykusieji iš kitų miestų ar užsienio mažiau klaidžiotų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.