Lietuvoje

2014.02.24 15:59

Tremtiniai reikalauja B. Bradausko atsiprašymo

BNS2014.02.24 15:59

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos taryba priėmė memorandumą, kuriuo reikalauja socialdemokrato Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Broniaus Bradausko atsiprašymo dėl jo žodžių apie tremtinius.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos taryba priėmė memorandumą, kuriuo reikalauja socialdemokrato Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Broniaus Bradausko atsiprašymo dėl jo žodžių apie tremtinius.

Pasak memorandumo, Socialdemokratų partija „turi politiškai įvertinti Seimo nario Broniaus Bradausko viešą pasisakymą, kuriuo jis įžeidinėjo ir žemino buvusius tremtinius, ir įpareigoti jį viešai atsiprašyti“.

Teigiama, kad Generalinė prokuratūra turėtų tirti klausimą dėl baudžiamosios atsakomybės už B. Bradausko viešą sovietinio genocido menkinimą.

Svarstydamas apie galimus pensijų kompensavimo finansinius šaltinius B. Bradauskas yra pareiškęs, jog tremtyje Sibire sovietmečiu gimę vaikai nepatyrė jokio streso, todėl valstybė neturėtų jiems mokėti papildomų išmokų.

„Susirinko chebra, paliudijo, kad partizanams nešė duoną, ir jau mokame. Tokios netvarkos yra labai daug. Reikia mokėti tik tiems, kurie iš tikrųjų patyrė stresą, kurie buvo išvežti į Sibirą. O dabar vaikai, gimę Sibire. Koks skirtumas vaikui, kur jam gimti? Aš pasikalbu su draugais, kurie gimė Sibire: ką tu, sako, mes ten žymiai geriau gyvenome negu Lietuvoj, nei mums ten svarbu, kur ten tie tėvai Lietuvoje gyveno, nei ką. Baigė visi mokslus ir kiek nesugrįžo tų jaunų žmonių. Tai ką mes turime juos surasti ir irgi pensijas mokėti?“ – naujienų portalas delfi.lt citavo B. Bradauską. 

Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė neigiamai vertinantis B. Bradausko pasisakymus.

Taip pat buvę tremtiniai ir politiniai kaliniai siūlo pakeisti įstatymą ir visus nukentėjusių asmenų valstybines pensijas gaunančius žmones suskirstyti į dvi grupes: vienus, kurie nukentėjo kovodami dėl Lietuvos laisvės ar priešinosi okupanto savivalei, bei tuos, „kurie nukentėjo, vykdydami okupanto valdžios įsakymus“.

Tremtinių siūlymu, į pirmąją grupę būtų priskirti laisvės kovų dalyviai ir buvę tremtiniai, į antrą – karo veteranai, nukentėję per Afganistano karą, likviduodami Černobylio avariją ir kiti. „Tokiu būdu būtų išvengta nuolatinių šių grupių susipriešinimo“, – teigiama memorandume.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt