Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Misijai Ukrainoje lietuviai jau paaukojo 23 tūkst. litų

ELTA 2015.09.08 13:45

Ukrainos palaikymui lietuviai ne tik skiria vis didesnį dėmesį, bet ir aukoja pinigus. Šiuo metu palaikymo misijai paaukota 23 160 litų.

Ukrainos palaikymui lietuviai ne tik skiria vis didesnį dėmesį, bet ir aukoja pinigus. Šiuo metu palaikymo misijai paaukota 23 160 litų.

Pagalbos Kijeve nukentėjusiems protestuotojams akcijos organizatorė visuomenininkė Agnė Zalanskaitė teigė, jog didžiausia fizinio asmens auka siekė 7 tūkst. litų. Ji gauta iš Benedikto Gylio.

Pasak jos, prie misijos prisideda ne tik pavieniai asmenys, bet ir įmonės – mobiliojo ryšio kompanija „Tele2“ skyrė 4 tūkst. litų ir suteikė 10 tūkst. litų dydžio sąskaitą pokalbiams, „Viči“ rūpinasi misijos Kijeve dalyvių maitinimu, tiekdama maisto produktus, dalyvius apdraudė „Lietuvos draudimas“.

„Pavedimų yra už daugiau nei 23 tūkst. litų, tačiau dar dabar pinigais sunku yra įvertinti „Viči“ paramą, nes jie tiesiog pildo šaldytuvus, kad mūsų medikai turėtų, ką valgyti. Kai baigsis misija Kijeve, tada ir pasakysime, kokia yra perdavimo aktų suma“, – Eltai teigė A. Zalanskaitė.

Akcijos organizatorės teigimu, iš viso buvo atlikta 82 pervedimai – 80 iš fizinių asmenų ir 2 iš juridinių.

Pinigai skiriami visiems būtiniems misijos Kijeve dalyvių poreikiams, lėktuvo bilietams ir t.t.

Jos teigimu, kita misija planuojama trečiadienį. Iš Kijevo norima atsigabenti 7 protestuotojus gydyti Lietuvoje.

ELTA primena, jog šeštadienį į Kijevą išvyko Lietuvos medikai savanoriai, kurie šiuo metu aktyviai dirba Maidane, padėdami sužeistiesiems.

Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, praėjusią savaitę per penkias dienas trukusias kovas žuvo 88 žmonės, dar 645 buvo sužeisti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi