Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Gydyti sužeistųjų Maidane išvyko šeši Lietuvos medikai

ELTA2015.09.08 13:45

Į neramumų sukrėstą Ukrainos sostinę šeštadienio popietę iš Vilniaus oro uosto išvyko šeši profesionalūs medikai. Gydytojai Kijeve dirbs visą ateinančią savaitę – iki kovo 1 d.

Į neramumų sukrėstą Ukrainos sostinę šeštadienio popietę iš Vilniaus oro uosto išvyko šeši profesionalūs medikai. Gydytojai Kijeve dirbs visą ateinančią savaitę – iki kovo 1 d.

Pilietinę iniciatyvą organizuoja Agnė Zalanskaitė, Gediminas Reklaitis, Žygimantas Zabieta ir Gintarė Narkevičiūtė. „Tokių įvykių akivaizdoje visada pirmiausia užplūsta gailestis, tačiau iš karto po to – būtina veikti. Didžiuojamės suradę tiek daug žmonių ir įmonių, kurie nori padėti nukentėjusiems Ukrainos žmonėms realiais darbais. Taip pat svarbu pabrėžti, kad tai – ne vienkartinė akcija, nes, išleidę pirmąją gydytojų delegaciją, toliau tęsime paramos organizavimą, prie kurios kviečiami prisidėti visi lietuviai“, – sako A. Zalanskaitė, viena misijos iniciatorių.

Kelionės ir pragyvenimo išlaidoms kompensuoti lėšas aukoja ir paprasti gyventojai, ir įmonės. Šiuo metu misijos organizatoriai turi surinkę daugiau nei 13 tūkst. litų.

Medikai į Kijevą vyksta savanoriškai, visi pinigai bus skirti lėktuvų bilietams pirkti ir akcijos dalyvių pragyvenimui Ukrainoje, o medicinos priemonėmis medikai bus aprūpinti.

Pasak A. Zalanskaitės, į Kijevą nuvykę medikai sužeistiesiems pagalbą teiks ne pačiame Maidano centre, o netoli jo. Medikų komandą į Kijevą išlydėjo akcijos iniciatoriai, o palaiminimą misijos dalyviams suteikė buvęs medikas, kunigas Andrius Narbekovas.

Kita gydytojų savanorių grupė į Kijevą turėtų išvykti pirmadienį.

Naujausiais duomenimis, Kijevo centre pastarosiomis dienomis per susirėmimus ir susišaudymus žuvo 80 žmonių.

Ketvirtadienio vakarą Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai sutarė dėl sankcijų – sąskaitų užšaldymo ir vizų draudimo – asmenims, kurie laikytini atsakingais už susidariusią situaciją Ukrainoje. Kartu ministrai nusprendė palengvinti ES vizų išdavimo tvarką paprastiems ukrainiečiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.