Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Buvęs Seimo narys E. Lementauskas pripažintas kaltu dėl korupcijos

BNS 2015.09.08 13:45

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį kaltu dėl papirkimo pripažino buvusį Seimo narį ir buvusį Vilniaus vicemerą Evaldą Lementauską.

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį kaltu dėl papirkimo pripažino buvusį Seimo narį ir buvusį Vilniaus vicemerą Evaldą Lementauską.

Jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Prokuratūra siūlė pripažinti E. Lementauską kaltu dėl bandymų papirkti kitą politiką ir nuteisti kalėti pusketvirtų metų, vykdymą atidedant pustrečių metų.

Buvusio sostinės politiko bylą teismas atnaujino 2012 metų lapkritį, kai E. Lementauskas neteko Seimo nario mandato.

Generalinis prokuroras Darius Valys, 2011 metų balandį kreipęsis į Seimą dėl E. Lementausko teisinės neliečiamybės panaikinimo, teigė, kad būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, sostinės vicemeru šis politikas kitam savivaldybės politikui iš viso siūlė 0,5 mln. litų kyšių.

Tačiau tąkart Seimas neleido šio parlamentaro patraukti baudžiamojon atsakomybėn, todėl teismas jo baudžiamąją bylą buvo nutraukęs.

Bylos duomenimis, konservatoriaus Vido Urbonavičiaus už pinigus prašyta nebalsuoti už interpeliaciją tuometiniam merui Juozui Imbrasui, vicemerui E. Lementauskui, palaikyti kitus valdančiosios daugumos sprendimus.

Buvęs „tvarkietis“ E. Lementauskas 2012 metais dalyvavo Seimo rinkimuose kaip savarankiškas kandidatas, tačiau į parlamentą nebuvo išrinktas ir lapkričio 16 dieną pasibaigus praėjusios kadencijos Seimo įgaliojimams prarado turėtą teisinę neliečiamybę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi