Lietuvoje

2014.02.21 15:00

Vyriausybei įteikti kaltųjų dėl smurto Maidane sąrašai

ELTA2014.02.21 15:00

Vilniuje surengta dar viena palaikymo Ukrainai akcija. Šįkart akcijos rengėjus paskatino žinia, jog Europos Sąjunga (ES) nusprendė taikyti sankcijas Ukrainos valdžiai dėl kruvinų įvykių Kijevo Euromaidane.

Vilniuje surengta dar viena palaikymo Ukrainai akcija. Šįkart akcijos rengėjus paskatino žinia, jog Europos Sąjunga (ES) nusprendė taikyti sankcijas Ukrainos valdžiai dėl kruvinų įvykių Kijevo Euromaidane.

Pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ atstovai sostinės Vinco Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės atsinešė paruoštą sąrašą asmenų, kuriems, anot jų, turi būti pritaikytos sankcijos.

Neoficialų pareigūnų, prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir oligarchų sąrašą organizatoriai teigė gavę tiesiai iš Ukrainos – opozicinės Vitalijaus Klyčko partijos „Udar“.

Sąraše šiuo metu yra daugiau nei 50 pavardžių, organizatorių teigimu, jis yra nuolat pildomas.

Anot vieno iš akcijos organizatorių ir pilietinės grupės „Už demokratiją. Ukraina“ iniciatorius Šarūno Matulevičiaus, su šiais sąrašais Vyriausybei ir Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje bus teikiamos ir žmonių pasirašytos peticijos, kuriomis raginama kuo skubiau imtis sankcijų prieš kaltus dėl žiaurumų Kijeve.

„Savo kreipimąsi, informaciją ir tuos sąrašus įteiksime Vyriausybei, norėdami pasakyti, kad net ir paprasti piliečiai turi sąrašus tų žmonių, kuriems turi būti paskelbtos sankcijos, ir Vyriausybė negali niekaip atidėlioti ir delsti. Ir taip buvo uždelsta per ilgai ir pralieta per daug kraujo“, – sakė Š. Matulevičius.

Kitas akcijos dalyvių tikslas – suorganizuoti būtinų medicininių priemonių gabenimą iš Lietuvos į Kijevą bei sunkiai sužeistų protestuotojų atvežimas gydyti į Lietuvą.

„Kitas dalykas, ko reikalaujame iš Vyriausybės, – kad į Kijevą būtų išsiųsta medicininė misija. Reikalaujame, kad būtų siunčiamas karinis lėktuvas su medikais ir pakrautais medikamentų, ten būtų viskas iškraunama ir tuščias lėktuvas atgabentų sunkiausiai sužeistus pacientus į Lietuvą“, – sakė akcijos organizatorius.

Pasak jo, jų turimi su smurtu Euromaidane susijusių asmenų sąrašai nėra oficialūs, tačiau organizatorių tikslas – parodyti, kad tokius žmones identifikuoti tikrai galima.

„Tai mūsų simbolinė akcija, norint pasakyti, kad tokius sąrašus net mes turime“, – sakė Š. Matulevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.