Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.21 15:01

Vilija Matačiūnaitė: „Londone lietuvį išduoda liūdnas veidas”

2014.02.21 15:01

Viena iš trijų pretendentų laimėti „Eurovizijos“ nacionalinę atranką Vilija Matačiūnaitė šiandien gyvena tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos. Pasak dainininkės, palankiai susiklosčius aplinkybėms, ji ketina kelis ateinančius metus praleisti toli nuo gimtosios šalies. 

Viena iš trijų pretendentų laimėti „Eurovizijos“ nacionalinę atranką Vilija Matačiūnaitė šiandien gyvena tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos. Pasak dainininkės, palankiai susiklosčius aplinkybėms, ji ketina kelis ateinančius metus praleisti toli nuo gimtosios šalies.

Šį šeštadienį laidai „Tapatybė.LT” mergina pasakos, jog jos kūrybos variklis – aplink esantys žmonės: „Mane įkvepia žmonės, nes nesu atsiskyrėlė, gyvenu tarp žmonių, esu sociali, bendraujanti, ir, jeigu ne mano pačios asmeninės patirtys, tai mano artimų žmonių išgyvenimai mane įkvepia ir kurti, ir dainuoti.”

Jau dvidešimt metų dainuojanti Vilija, populiariosios muzikos mylėtojų įvertinta už išskirtinį, sodrų balsą, nepraranda ryšio su Lietuva – būdama svečioje šalyje dažnai bendrauja su tautiečiais, pasiilgsta savo gimtojo miesto ramybės, artimųjų: „Aš manau, jog bet kuriuo atveju migruoti yra sveika ir naudinga. Mažų mažiausiai, tai yra akiračio plėtimas – susipažįsti su kita kultūra, kitokiu gyvenimo būdu, kiekvieną kartą grūdiniesi, nes tu pradedi visur iš naujo, nuo nulio. <…> Būdama Londone labiausiai pasiilgstu ramybės. <…> Visiems yra svarbi ramybė, harmonija, laimė. Laimė iš tų dalykų ir susideda, kai esi ramus dėl savo darbo vietos, dėl savo aplinkos, sveikatos, vaikų ir artimųjų.”

Nors dauguma Vilijos dainų yra parašytos anglų kalba, atlikėja didžiuojasi esanti lietuvė ir, išplaukusi į tarptautinius muzikos vandenis, niekada nekeistų savo lietuviško vardo į kokį nors užsieniečiams lengviau ištariamą pseudonimą.

Pasakodama apie Londone sutiktus lietuvius, dainininkė prisipažino, jog minioje ji greitai atpažįsta tautietį.

„Paskutiniu metu gyvendama Londone labai susidraugavau su lietuviais. <…> Liūdnas veidas išduoda lietuvį. Rusas būna piktas, lenkas – chamavotas, o lietuvis – visada nusiminęs, nelaimingas”, – juokiasi Vilija. Tautiečiams, gyvenantiems svečiose šalyse, ji nori palinkėti stiprybės siekiant užsibrėžtų tikslų: „Išeiviams palinkėčiau nepasiduoti ir judėti į priekį. Tai nereiškia, kad reikia spjauti kažkam į veidą ir lipti per galvas, bet būtina tikslingai, kryptingai judėti. Į priekį. Ne ratelyje, ne vietoje trypti. Manau, mes galim daug daugiau, nei patys apie save galvojame.”

Kita šio šeštadienio laidos „Tapatybė.LT” tema:

Už Lietuvos ribų gyvena apie vieną milijoną tris šimtus tūkstančių lietuvių kilmės ir iš Lietuvos kilusių asmenų, iš kurių apie trys šimtai tūkstančių yra Lietuvos Respublikos piliečiai. Tapome valstybe, kurios didelė tautos dalis gyvena ne geografinėje Lietuvos teritorijoje.

Pasak Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Lietuvos interesas – išlaikyti ir sustiprinti po pasaulį pasklidusių tautiečių ryšius ir jų santykį su Lietuvos valstybe bei mažinti takoskyrą tarp išvykusiųjų ir gyvenančiųjų Lietuvoje.

„Tapatybė.LT” – jau šį šeštadienį per LRT Lituanicą 23:15 val. Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.lt.

Laidos anonsas: http://www.youtube.com/watch?v=0blBudHL5CY

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi