Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.20 15:21

A. Kubilius – už Lietuvos sankcijas Ukrainos pareigūnams, A. Butkevičius – už bendrą ES poziciją

BNS, ELTA 2014.02.20 15:21

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius ketvirtadienį pasiūlė Lietuvoje įstatymu uždrausti atvykti Ukrainos pareigūnams, kurie atsakingi už dešimtis gyvybių nusinešusį smurtą Kijeve.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius ketvirtadienį pasiūlė Lietuvoje įstatymu uždrausti atvykti Ukrainos pareigūnams, kurie atsakingi už dešimtis gyvybių nusinešusį smurtą Kijeve.

Buvęs premjeras pabrėžė, kad Lietuvai paskelbus „juodąjį sąrašą“, būtų apribotas šių asmenų judėjimas Šengeno erdvėje, kuriai be Lietuvos priklauso dar 25 Europos valstybės.

„Galėtume priimti specialų įstatymą su sąlyginiu pavadinimu „Maidano įstatymas“ ir pritaikyti atsakingiems už žudynes Maidano aikštėje“, – BNS ketvirtadienį sakė konservatorių lyderis.

Maidano aikšte vadinama Kijevo nepriklausomybės aikštė, kuri tapo prieš prezidentą Viktorą Janukovyčių nukreiptų protestų centru.

Pasak A. Kubiliaus, šiuo atveju galima būtų pasinaudoti patirtimi, kuri sukaupta diskutuojant dėl vadinamojo Magnitskio įstatymo. Šiuo įstatymu siūloma įvesti sankcijas Rusijos pareigūnams, siejamiems su teisininko Sergejaus Magnitskio mirtimi Maskvos kalėjime. Jungtinės Valstijos yra priėmusios tokį įstatymą, bet ES jis pakankamos paramos nesulaukė.

ES užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį svarstys sankcijas už smurtą atsakingiems Ukrainos pareigūnams. Jiems gali būti uždrausta atvykti į ES, taip pat ketinama įšaldyti jų sąskaitas.

Tuo metu Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienio rytą pakartojo, kad dėl sankcijų Ukrainai Lietuva laikysis bendros ES pozicijos.

„Bet aš manau, kad laikas priimti labai stiprius sprendimus, nes tikrai negalima žiūrėti, kas vyksta Kijeve, ir tikrai manau, kad ponas Viktoras Janukovyčius yra prezidentas, turi visus įgaliojimus, bet žmonės negali žūti“, – „Žinių radijui“ sakė Premjeras ir pridūrė, kad procesai Kijeve per daug užsitęsė.

A. Butkevičiaus nuomone, turėjo būti paskelbti pirmalaikiai prezidento, parlamento rinkimai, sudaryta nauja vyriausybė. Tai esą būtų leidę kalbėti apie Ukrainos stabilizaciją.

ES užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį Belgijos sostinėje svarstys galimybę imtis finansinių ir vizų sankcijų prieš asmenis, atsakingus už smurtą Ukrainoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi