Lietuvoje

2014.02.20 12:32

Balsuoti užsienyje jau registravosi per 1,5 tūkst. Lietuvos piliečių

BNS 2014.02.20 12:32

Pageidavimą per prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimus balsuoti užsienyje jau deklaravo daugiau kaip 1,5 tūkst. Lietuvos piliečių.

Pageidavimą per prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimus balsuoti užsienyje jau deklaravo daugiau kaip 1,5 tūkst. Lietuvos piliečių.

„Tai gana daug, atsižvelgiant į tai, kad iki rinkimų dar daug laiko“, – ketvirtadienį BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Jo duomenimis, daugiausia – 150 – užsiregistravusiųjų yra Lietuvos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje. 118 Lietuvos piliečių jau registravosi ambasadoje Airijoje, 57 – JAV.

Kai kurios ambasados kol kas nesulaukė nė vieno norinčiojo balsuoti. Tarp tokių – ambasados Baltarusijoje, Latvijoje.

„Matyt, žmonės mano, kad dar yra daug laiko“, – sakė Z. Vaigauskas.

Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse gyvenantys Lietuvos piliečiai turi ne tik nurodyti, kur jie pageidauja balsuoti – balsavimo vietoje ar paštu, – bet ir už kurios šalies kandidatų sąrašą. ES priklausančiose šalyse gyvenantieji gali balsuoti už tos valstybės politikus, nebūtinai už Lietuvos.

Rinkėjai registruotis VRK elektroninėje sistemoje gali iki balandžio 18 dienos.

Paprastai užsienyje balsuoja 16–18 tūkst. Lietuvos piliečių.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 dieną, Europos Parlamento – gegužės 25 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.