Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.20 11:31

Premjeras: referendumą pirmiausia turi įvertinti Konstitucinis Teismas

BNS 2014.02.20 11:31

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį pareiškė, kad Seimas turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, prašydamas išaiškinimo, ar referendumas dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams nepažeistų valstybės Konstitucijos.

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį pareiškė, kad Seimas turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, prašydamas išaiškinimo, ar referendumas dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams nepažeistų valstybės Konstitucijos.

„Mes turime gerbti kaip demokratinė šalis žmonių išsakytą valią, bet mes kaip politikai, aš manau, turime kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad mums duotų išaiškinimą, ar tokie sprendimai, jei jie bus priimti, neprieštarauja Konstitucijai“, – Žinių radijui sakė ministras pirmininkas.

Vyriausioji rinkimų komisija pirmadienį paskelbė, kad iniciatoriai pateikė daugiau kaip 300 tūkst. Lietuvos piliečių parašų, kurie reikalingi referendumui paskelbti.

A. Bukevičius ketvirtadienį tiesiai neatsakė į žurnalisto klausimą, ar referendumas įvyks. „Jūs labai griežtai iškėlėte klausimą. Galiu pasakyti, kad Seimas pradės svarstyti Vyriausiosios rinkimų komisijos pasiūlymą“, – atsakė premjeras. Pasak jo, svarstant svarbios bus Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto ir Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvados.

Įstatymas numato, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos išvadą gavęs Seimas artimiausiame posėdyje turi svarstyti referendumo paskelbimo datos klausimą.

Įstatyme taip pat yra nuostata, kad jeigu Seimo sudaryta ekspertų grupė padaro išvadą, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Konstitucijos, Seimas šią išvadą turi paskelbti visuomenei, tačiau ši išvada negali būti pagrindas neskelbti referendumo.

Kita vertus, referendumo kritikai atkreipia dėmesį į sausį paskelbtą Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kad nepakeitus konstitucinio akto dėl Lietuvos narystės ES „negali būti daromos tokios Konstitucijos pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos narystės ES įsipareigojimai“.

Stodama į ES Lietuva įsipareigojo nedrausti žemės pardavimo užsieniečiams ir po pereinamojo laikotarpio nuo šių metų gegužės draudimas nustos galios. Tuo tarpu iniciatyvinė grupė siūlo rengti referendumą, kuriuo būtų siūloma tokį draudimą įrašyti į Konstituciją.

Referendumu taip pat siūloma nuo 300 tūkst. iki 100 tūkst. parašų nuleisti kartelę referendumams skelbti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi