Lietuvoje

2015.09.08 13:45

A. Butkevičius: Lietuva pritartų ES sankcijoms Ukrainai

ELTA2015.09.08 13:45

Lietuva dėl sankcijų Ukrainai laikysis tokios pat pozicijos kaip ir Europos Sąjunga (ES), sako Premjeras Algirdas Butkevičius.

Lietuva dėl sankcijų Ukrainai laikysis tokios pat pozicijos kaip ir Europos Sąjunga (ES), sako Premjeras Algirdas Butkevičius.

„Dar kartą noriu paraginti Ukrainos vadovybę elgtis atsakingai, sustabdyti krizės eskalavimą ir siekti taikaus sprendimo, kuo skubiau pradedant konstruktyvų dialogą su opozicija. Manau, tai yra Ukrainos prezidento atsakomybės klausimas, nes jisai turi tam visus įgaliojimus. Smurtas prieš Ukrainos gyventojus turi būti nutrauktas“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams pareiškė A. Butkevičius ir pakvietė Ukrainos politinius lyderius vadovautis demokratijos, pagarbos žmogaus teisės ir laisvės principais sprendžiant savo tautos likimą.

Klausiamas, ką mano apie svarstomas įvesti sankcijas Ukrainai, A. Butkevičius atsakė, kad šis sprendimas turėtų būti priimtas Europos Sąjungos lygiu.

„Lietuva ES priimtiems sprendimams tikrai pritars“, – sakė Ministras Pirmininkas ir pridūrė, kad sprendimus reikia priiminėti greitai.

„Mes pritarsime bendrai ES pozicijai. Tikrai neprieštarausime“, – apie galimas sankcijas Ukrainai kalbėjo jis.

Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande) paprašė ES jau ketvirtadienį įvesti sankcijas Ukrainos lyderiams.

Be to, A. Butkevičius pabrėžė, kad Lietuva yra pasiruošusi priimti daugiau nukentėjusiųjų iš Ukrainos, jei to reikės. Šiuo metu nukentėjusiųjų gydymui skirta 150 tūkst. litų.

„Ir tikrai, jeigu atvyks daugiau žmonių, tikrai esame pasiruošę skirti didesnę finansinę paramą ligoninėms, jų gydymui“, – sakė Premjeras.

A. Butkevičius patikino dėl Ukrainos nuolat palaikąs ryšį su šiuo metu Niujorke Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje esančiu užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, su Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje Petru Vaitiekūnu, teisėsaugos institucijomis.

„Konsultuosimės ir toliau, ir jei reikės, priimsime reikiamus sprendimus, jeigu bus reikalinga pagalba Ukrainai įvairiausiais klausimais“, – sakė Vyriausybės vadovas.

ELTA jau skelbė, kad Vyriausybė, siekdama pagerbti žuvusiųjų Ukrainos sostinėje Kijeve atminimą, nutarė Lietuvoje vasario 20-ąją, ketvirtadienį, paskelbti gedulą.

Nustatyta, kad vasario 20-ąją nuo 7.00 iki 22.00 val. prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat gyvenamųjų namų iškeliama Lietuvos valstybės vėliava su gedulo ženklu.

Naujausiais duomenimis, per milicijos ir protestuotojų susirėmimus jau žuvo 26 žmonės.

ES pranešė, jog tikisi, kad bus susitarta dėl sankcijų asmenims, kurie atsakingi už „represijas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.