Lietuvoje

2014.02.19 17:12

Gydytojus ir farmacininkus ketinama įpareigoti deklaruoti interesus

BNS2014.02.19 17:12

Vyriausybė posėdyje trečiadienį pritarė ir teikia Seimui svarstyti pataisas, numatančias gydytojų ir farmacininkų pareigą deklaruoti interesus.

Vyriausybė posėdyje trečiadienį pritarė ir teikia Seimui svarstyti pataisas, numatančias gydytojų ir farmacininkų pareigą deklaruoti interesus.

Taip pat siūloma nustatyti, kad valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų bei įmonių vadovų, vadovų pavaduotojų ir struktūrinių padalinių vadovų privačių interesų deklaracijų duomenys yra vieši ir skelbiami Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos interneto tinklalapyje.

Pataisomis siekiama mažinti korupciją sveikatos apsaugos sistemoje.

„Nesant įpareigojimo gydytojams, odontologams deklaruoti savo privačius interesus, įstaigos ir įmonės neturi galimybių įvertinti, ar gydytojai, odontologai, priimdami sprendimus siųsti pacientus konsultacijoms, tyrimams, reabilitacijai ar slaugai iš įstaigos į privačią įstaigą, ar farmacijos specialistai teikdami farmacines paslaugas užtikrina viešųjų interesų viršenybę prieš privačius. Be to, kaip nurodo Specialiųjų tyrimų tarnyba, tai apsunkina galimybes tirti galimą neteisėtą praturtėjimą dėl gautų neteisėtų pajamų“, – nurodo pataisas rengusi Sveikatos apsaugos ministerija.

Tuo metu įstatyme nesant nuostatos, jog gydymo įstaigų ir įmonių vadovų, jų pavaduotojų ir padalinių vadovų privačių interesų deklaracijos yra skelbiamos viešai, atsiranda prielaidas neskaidriai vadovų veiklai, ypač susijusiai su viešųjų pirkimų procedūromis, paslaugų organizavimu, įstaigos gaunamų lėšų paskirstymu, teigia ministerija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Covid-19 tyrimo punktas Radviliškyje

Lietuvoje

2020.09.30 10:49

NVSC skelbia pašalinusi trikdžius savo sistemoje: specialistai gali pasiekti informaciją apie COVID-19 atvejus Registrų centras: sutrikimai ne e.sveikatoje, o NVSC; atnaujinta 17.25

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.09.30 13:37

Daliai užsieniečių atvykti į Lietuvą taps paprasčiau: Vyriausybė supaprastino tvarką atsisakyta reikalavimo užsieniečiams atsivežti neigiamą COVID-19 testą likus 72 valandoms iki kelionės