Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.19 13:12

Vasario 16-oji scenos garsenybėms įpūtė ir žavaus jaudulio, ir pasitikėjimo savimi

2014.02.19 13:12

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną visoje šalyje skambėjo patriotinės kalbos. Kas buvo nuoširdus, tas pasiekė žmonių širdis. Sekmadienį LRT šventiniame koncerte apie tai, kas svarbiausia, prabilusi dainininkė Jurga Šeduikytė pelnė daugiatūkstantinės minios ovacijas. 

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną visoje šalyje skambėjo patriotinės kalbos. Kas buvo nuoširdus, tas pasiekė žmonių širdis. Sekmadienį LRT šventiniame koncerte apie tai, kas svarbiausia, prabilusi dainininkė Jurga Šeduikytė pelnė daugiatūkstantinės minios ovacijas. Renginio vedėjos amplua save išbandžiusi Eglė Kernagytė-Dambrauskė koncerte pajuto, pasak jos, dygstančius sparnus. O Panevėžio arenoje iškilmes per objektyvą stebėjusį menininką Petrą Skukauską visa tai įkvėpė per parą susukti filmą.

LRT televizijos sekmadienį transliuotą koncertą „Laivės pavasaris“ rinkos tyrimų bendrovės „TNS LT“ duomenimis bent trumpam buvo įsijungę daugiau kaip 311 tūkst. žiūrovų. Tai rodo, kad patriotizmą žadinantys kokybiškai parengti koncertai žiūrovų yra laukiami ir vertinami. Koncerto įrašą galima rasti LRT.lt mediatekoje: /mediateka/irasas/50935

Gėlių vainiku pasipuošusi Ieva Narkutė, sprogstančios energijos Giedrė Vokietytė, kaip niekada spalvingi ŽAS vyrai, salėje sėdinčių nepaliekantys „Rondo“, šviesiaplauke tapusi roko operos Džuljeta – Raminta Naujanytė-Bjelle, ore sklendžiantis trispalvės angelas – Karina Krysko-Skambinė, charizmatiškasis Dominykas Vaitiekūnas, balsingieji Jeronimas Milius, Tadas Juodsnukis, Kastytis Kerbedis, choras „Božolė“ – valstybės gimtadienio šventė Panevėžio „Cido“ arenoje nešykštėjo geros nuotaikos, tautos mylimų dainų, staigmenų ir pagarbių emocijų.

„Labai smagu matyti tiek gražių žmonių, kurie dalinasi vienas su kitu šypsenomis. Linkiu visiems nelikti abejingais, skatinti ir skleisti tautiškumą”, – pasiėmęs mikrofoną į LRT televizijos kamerą prabilo dainininkas Merūnas Vitulskis.

Vasario 16-osios iškilmės Lietuvos kultūros sostinėje – Panevėžyje jį nuoširdžiai jaudino. Taip pat, kaip ir dainininkę J. Šeduikytę, kuri su lengvosios muzikos orkestro grupe scenoje gyvai atliko Eurikos Masytės ir Justino Marcinkevičiaus „Laisvę”.

Emocijų užvaldyta atlikėja po kūrinio prašneko Panevėžio arenos publikai. „Labai noriu padėkoti visiems mūsų tėvams ir seneliams už tai, kad mes turime laisvę, – kalbėjo J.Šeduikytė. – Mūsų karta jau bando ieškoti vidinės laisvės. Tikiu, kad mūsų vaikai tikrai ją suras. Mes esame maži pasaulyje, bet pasaulis didis mumyse, reikia to nepamiršti. Pasitikėkite mumis, o mes pasitikėsime savo vaikais. Tik taip pasaulis žengs į priekį, ir bus vis geriau ir geriau.“ Po šių dainininkės žodžių publika prapliupo ovacijomis, o arenoje koncertą stebėję gimnazistai aukštai virš galvų iškėlė trispalves.

„Esu labai laiminga, kad man buvo suteikta galimybė tokią ypatingą dieną garsiai sveikinti Lietuvą ir mūsų tautiečius. Esu dėkinga už pasitikėjimą manimi, nes tai sustiprino mano pačios tikėjimą savimi, – prisipažino viena renginio vedėjų – E.Kernagytė-Dambrauskė. – Buvo labai malonu dirbti su Audriumi Giržadu, kuris yra tikras scenos asas. Šalia jo jaučiausi rami, nes žinojau, kad turiu stiprų užnugarį. Toks jausmas, lyg būtų išdygę sparnai. Jaučiausi pakylėta.”

Tai, kaip lietuviai šventė Vasario 16-ąją, Panevėžyje įamžino šiuolaikinis menininkas P. Skukauskas, ne vienerius metus gyvenęs ir dirbęs JAV. Jaunosios kartos kūrėjas šiandien pristato savo video įspūdžius. Juos galite pamatyti čia: http://www.youtube.com/watch?v=IF1dBak_fLI&feature=youtu.be

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi