Lietuvoje

2014.02.18 11:08

Orai Lietuvoje bus šilti ir debesuoti

LRT RADIJAS, LRT.lt2014.02.18 11:08

Artimiausiomis dienomis mūsų šalyje bus pakankamai šilta, tačiau kartais sulauksime silpnesnių ar gausesnių kritulių.

Artimiausiomis dienomis mūsų šalyje bus pakankamai šilta, tačiau kartais sulauksime silpnesnių ar gausesnių kritulių.

Kaip LRT radijui sakė sinoptikė Inga Stankūnaitė, pirmoje antradienio pusėje pragiedrulių tikimybė išlieka daugelyje šalies rajonų. „Vėliau, pradedant vakariniais rajonais, dangus labiau apniuks, nes iš Vakarų artėja šiltasis atmosferos frontas. Artėjant vakarui, jis į Šiaurės vakarų, Šiaurės Lietuvą atneš šiek tiek kritulių. Jie daugiausiai bus lietaus pavidalo, bet gali kai kur įsimaišyti ir šlapdribos“, – prognozuoja sinoptikė.

Trečiadienio naktį temperatūra svyruos netoli 0 laipsnių, kur ne kur šiek tiek pašals – daugiausiai Pietų, Pietryčių Lietuvoje. O Šiaurės Lietuvoje, kur debesų bus daugiau, temperatūra svyruos apie 1–2 laipsnius šilumos.

Trečiadienio dieną temperatūra daugelyje rajonų kils iki 3–8 laipsnių šilumos. „Taigi numatoma šilta diena, tik oras bus drėgnesnis, nes iš Vakarų atslinks atmosferos frontas ir antroje dienos pusėje į daugelį šalies rajonų išplis krituliai. Bet jie bus labai silpni, daugiausiai dulksnos, nedidelio lietaus pavidalo“, – teigė I. Stankūnaitė.

Antroje savaitės pusėje didesnių pasikeitimų nenumatoma. Temperatūra, anot sinoptikės, išliks labai panaši visomis dienomis iki pat šeštadienio: „Dienomis vyraus 3–6 laipsnių šiluma, o kai kur kils ir iki 7 laipsnių. Kritulių bus įvairiai: vienomis dienomis – šiek tiek mažiau, kitomis – šiek tiek daugiau. Apibendrinant galima sakyti, kad vyraus debesuoti ir šilti orai“.        

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.