Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.18 11:34

A. Butkevičius: Tautinių mažumų įstatymo reikalauja ne visos tautinės mažumos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2014.02.18 11:34

Ne visos Lietuvos tautinių mažumų bendruomenės reikalauja Tautinių mažumų įstatymo, tačiau Vyriausybė nesvarsto, reikalingas jis ar ne, ji svarsto, kas tame įstatyme turėtų būti apibrėžta, taip LRT radijui antradienį sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Ne visos Lietuvos tautinių mažumų bendruomenės reikalauja Tautinių mažumų įstatymo, tačiau Vyriausybė nesvarsto, reikalingas jis ar ne, ji svarsto, kas tame įstatyme turėtų būti apibrėžta, taip LRT radijui antradienį sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Iš kitų tautinių bendrijų Tautinių mažumų įstatymo reikalavimų tikrai nesulaukėme ir šiandieną pasitarime su Tautinių bendrijų tarybos bei akademinės bendruomenės atstovais norėsime išgirsti visų nuomonę šiuo ir kitais klausimais. Mes nekalbame apie tai, kiek reikalingas šis įstatymas, mes turime kalbėti apie tai, kas tame įstatyme turi būti. Įstatymo rengimas turi būti suderintas su visomis tautinėmis mažumomis ir negali būti keliamas kaip vienos tautinės mažumos kategoriškas reikalavimas“, – kalba A. Butkevičius.

Paklaustas apie tautinių mažumų pageidavimą įsteigti atskirą instituciją, koordinuojančią tautinių mažumų veiklą, premjeras sako, esą atskiros institucijos kūrimas nėra svarstomas, nes tokia institucija šiuo metu yra sukurta ir ji yra Kultūros ministerijos dispozicijoje.

„Kai kurių tautinių bendrijų atstovai sako, kad jos veikla yra apribota, kad bendrijų tarybos nariai ne visada susilaukia tam tikros paramos ar neturi susitikimų ir negali išsakyti savo minčių. Tačiau aš manau, kad jei darbuotojų skaičius toje institucijoje per mažas ir jo neužtenka įgyvendinti užsibrėžtiems tikslams, tai galima kalbėti dėl jo padidinimo. Bet šiandieną apie atskiros institucijos kūrimą tikrai nekalbame“, – pažymi A. Butkevičius.

Interviu LRT radijui premjeras tai pat patvirtino, kad šiuo metu yra derinamas susitikimo su Lenkijos premjeru Donaldu Tusku. A. Butkevičiaus manymu, abu premjerai susėdę prie stalo aptars ne vien tautinių mažumų klausimus, nes ne vien jie yra aktualūs dvišaliams santykiams.

„Mes taip pat turime kalbėti apie transporto sistemos modernizavimą, strateginius, energetinius projektus, kurie yra nepaprastai svarbūs abiem šalims. Turime aibę klausimų ir neturime užsiciklinti ties viena tema. Turiu pažymėti, kad mes stengiamės, jog visiems Lietuvos piliečiams būtų gera gyventi. Aš kol kas nematau, kad ši Vyriausybė ignoruotų tautines mažumas ir sudarytų sunkinančias gyvenimo sąlygas čia“, – teigia premjeras A. Butkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi