Lietuvoje

2012.08.18 10:07

Užsimojo iškelti karių kapus

ELTA2012.08.18 10:07

Grupė šiauliečių inicijuoja Antrojo pasaulinio karo karių kapų ir obelisko iškėlimą nuo Šv. Petro ir Povilo katedros ir vyskupijos prieigų į bendras miesto kapines. 

Grupė šiauliečių inicijuoja Antrojo pasaulinio karo karių kapų ir obelisko iškėlimą nuo Šv. Petro ir Povilo katedros ir vyskupijos prieigų į bendras miesto kapines.

Argumentai – Lietuvos gynėjų kapų miestų centruose nėra, nereikia jų ir prie naujojo Vyskupijos kurijos pastato. Miesto meras Justinas Sartauskas tai pavadino ir politinės įtampos didinimu prieš rinkimus, rašo „Šiaulių kraštas“.

Norėta pasiteirauti ir Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio, ar tokia iniciatyva buvo derinta kurijoje. Kurijos darbuotoja, išgirdusi, ko norima klausti vyskupo, paaiškino: „Vyskupija lieka nuošalyje, nes toje vietoje ne Vyskupijos, o savivaldybės žemė.“

Iniciatyvinės grupės narys Klemensas Buškevičius pripažino, kad karių kapų iškėlimas Šiauliuose gali sukelti tarptautinį skandalą ir dar pabloginti santykius su Rusija.

„Visiškai aišku, kad Rusijos konsulato pozicija dėl karių kapų iškėlimo yra neigiama. Kapai turi likti ten, kur jie ir yra, – sakė Rusijos generalinio konsulato Klaipėdoje konsulas Vladimiras Popovas.  –Tai paliestų daugelio žmonių interesus.“

V. Popovas priminė, kad karių kapinių klausimu Šiauliuose yra suinteresuota ir stačiatikių bažnyčia, karo veteranų, kovojusių antihitlerinės koalicijos pusėje, bendrija.

„Nebe pirmą kartą girdžiu apie tai, kad reikia iškelti karių kapus. Jau keletą kartų tai bandyta kelti. Šiauliuose yra apie dvidešimt kapinių, bet nė vienų neketiname nei perkelti, nei naikinti. Neketinama kelti nei Sukilėlių kalnelio vokiečių kapinių, nei šių. Nors kapines iš Sukilėlių kalnelio kai kam irgi labai norėtųsi iškelti. Tai istoriškai susiformavusios vietos, nematau net galimybės svarstyti kapinių iškėlimo klausimo“, – teigė Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Meras, vėl iškilus kapinių iškėlimo klausimui užuodė ir politinę reikalo potekstę – artėja rinkimai.

„Tokie klausimai nelaiku keliami ir tai susiję su politikavimu. Jeigu mes pradėtume nagrinėti tokius klausimus, tai turėtumėm labai didelių procedūrų“, – mano meras. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt