Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.17 20:57

Liberalų sąjūdis žada skųsti VRK sprendimą dėl referendumo

BNS 2014.02.17 20:57

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) priėmus išvadą dėl referendumo rengimo, liberalai ruošiasi kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) priėmus išvadą dėl referendumo rengimo, liberalai ruošiasi kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.

Teismo bus prašoma išaiškinti, ar referendumu siūlomos keisti Konstitucijos nuostatos nepažeidžia jau esamų pagrindinio šalies įstatymo nuostatų, kuriomis įtvirtinti Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos (ES) pagrindai. Taip pat bus prašoma įvertinti, ar siūloma referendumo formuluotė nepažeidžia Konstitucijos nuostatos, užtikrinančios nuosavybės neliečiamumą, teigiama Liberalų sąjūdžio pranešime.

„Žmonės buvo sąmoningai klaidinami nutylint tikruosius referendumo tikslus ir pasekmes. Lietuva, būdama pilnateisė Europos Sąjungos narė, turi vykdyti savo įsipareigojimus ir, jei norime likti šioje bendrijoje, negalime žengti draudimų keliu. Tuo atveju, jeigu referendumas dėl žemės pardavimo bus rengiamas, liberalai imsis visų galimų teisinių priemonių, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės dėl referendumo atitikimo pamatinėms konstitucinėms vertybėms. Ir toliau ginsime kiekvieno iš mūsų teisę į savo privačią nuosavybę ir laisvą pasirinkimą, kaip su ta nuosavybe elgtis“, – pranešime cituojamas Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas Gintaras Steponavičius.

Seimui nutarus skelbti referendumą, liberalai atskiru Seimo nutarimu papildomai svarstys galimybę kreiptis su skundu į Konstitucinį Teismą.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija teigia besilaikanti pozicijos, kad bet kokie dirbtiniai ribojimai į Lietuvą įsileisti užsienio kapitalo yra žalingi, o siekiai drausti žemės pardavimą naudingi tik stambiųjų Lietuvos žemvaldžių ir finansų grupių interesams.

Pirmadienį VRK po antro balsavimo nutarė, kad pateikta ne mažiau kaip 300 tūkst. parašų referendumui dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams surengimo.

Už tokį komisijos sprendimą pirmadienį balsavo 12 VRK narių, prieš buvo trys. Klausimas perduodamas Seimui.

„Vyriausioji rinkimų komisija priėmė sprendimą perduoti parašų rinkimo lapus Seimui, pripažįstant, kad VRK yra pateikta daugiau kaip 300 tūkst. parašų, kurie reikalingi surengti referendumui“, – žurnalistams po posėdžio sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Kad referendumas būtų surengtas, tinkamais turi būti pripažinti ne mažiau kaip 300 tūkst. rinkimų teisę turinčių piliečių parašų.

Iniciatyvinė grupė siekia Lietuvoje surengti privalomąjį referendumą, kuriuo Konstitucijoje įtvirtintų, kad žemė galėtų priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir valstybei, taip pat numatyti, kad referendumui surengti pakaktų nebe 300 tūkst., o 100 tūkst. parašų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi