Lietuvoje

2014.02.17 23:18

Dalis Anykščių ligoninės – apleista ir pavojinga

Zinaida Paškevičienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt2014.02.17 23:18

Dalis Anykščių ligoninės pastato – apleista ir nesaugoma. Savivaldybė negali jo nei parduoti, nei tinkamai apsaugoti. Tik „Panoramos“ žurnalistams susidomėjus, šalia pastato nutarta statyti įspėjamuosius ženklus, kad čia vaikščioti pavojinga.

Dalis Anykščių ligoninės pastato – apleista ir nesaugoma. Savivaldybė negali jo nei parduoti, nei tinkamai apsaugoti. Tik „Panoramos“ žurnalistams susidomėjus, šalia pastato nutarta statyti įspėjamuosius ženklus, kad čia vaikščioti pavojinga.

Prieš daugiau nei porą dešimtmečių pradėta statyti ligoninė dabar vadinama sovietinės gigantomanijos pavyzdžiu. Tuomet užsimota plačiai – ligoninė su reabilitacijos centru, baseinais, pirtimis. Susigriebus, kad Anykščiams tokios didelės ligoninės nereikia, pastatas jau stovėjo.

Šiuo metu 11 tūkstančių kvadratinių metrų pastato dalis  – su sienomis, bet be durų, išdaužytais langais.

Apleistame ir nesaugomame  pastate bet kada gali įvykti nelaimė, išvogus metalines konstrukcijas, lubos paramstytos medinėmis atramomis.

Tame pačiame pastate veikiančios ligoninės atstovai vaiduoklio kaimynyste nesidžiaugia. 

„Reikėtų, aišku, kad kažkas įsikurtų tuose pastatuose, nes tenka kartais ir neprašytus svečius išprašyti, kurie ten niokoja arba nori pasipelnyti iš metalų“, – pasakoja  Anykščių ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojas ūkiui Edvardas Šeženis.

Savivaldybė visaip bandė juo atsikratyti – prieš aštuonerius metus planuota įkelti biblioteką, bandyta parduoti. Verslininkai nusipirko mažą dalį, bet veiklai koją pakišo krizė. Dabar pastatas nesaugomas.

„Pastatas nemažas, reikėtų 10–15 tūkst. kasmet išmest į balą į tokį pastatą, nes jo yra tik griaučiai. Bet miesto centre buvusios ligoninės pastatą mes saugom, nes jis yra Turto fonde, skirtas pardavimui. Aš tikiuosi, kad jau yra nemažai juo besidominčių ir rimtų verslininkų“, – sako Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.

Iš keturių nenaudojamų savivaldybei priklausančių pastatų saugomas tik vienas, per mėnesį tam išleidžiama apie tūkstantį litų.

Kad neįvyktų nelaimė, prie apleisto ligoninės pastato žadama pastatyti įspėjamuosius ženklus.

Naujausi

Gaisras Alytuje
6

Lietuvoje

2019.10.16 08:21

Milžiniškas gaisras Alytuje: dega padangų perdirbimo įmonės sandėliai ugniagesiai dirba jau kelias valandas, vėjas dūmus kol kas neša į ne taip tankiai apgyvendintus rajonus; atnaujinta 08.50

6
Seime mūšis dėl Seimo pirmininko posto
10

Lietuvoje

2019.10.16 07:04

Etikos sargai vertins Seimo pirmininko atstatydinimo procedūros teisėtumą Karbauskis įsitikinęs – posėdis buvo neteisėtas

10
Ruduo
9

Lietuvoje

2019.10.16 06:53

Orai: sinoptikai vėl pasirengę fiksuoti rekordinę dienos temperatūrą vietomis gali sušilti ir iki 21 laipsnio

9
Algirdas Paleckis
6

Lietuvoje

2019.10.16 06:39

Prokuratūra prašo pratęsti suėmimą šnipinėjimu įtariamam Paleckiui dar trims mėnesiams įtariamojo tėvas nerimauja dėl sūnaus sveikatos

6