Lietuvoje

2014.02.17 23:41

Siekiama Klaipėdoje atgaivinti vaikų buriavimo mokyklą

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.02.17 23:41

Jūrinės kultūros puoselėtojai užsimojo Klaipėdoje atgaivinti vaikų buriavimo sporto mokyklą, nes dabar jaunieji klaipėdiečiai treniruotis vyksta į rajoną.

Jūrinės kultūros puoselėtojai užsimojo Klaipėdoje atgaivinti vaikų buriavimo sporto mokyklą, nes dabar jaunieji klaipėdiečiai treniruotis vyksta į rajoną.

Buriuotojai sako prisimenantys sovietų laikus, kai Klaipėdoje vykdavo buriuotojų čempionatai, į kuriuos suvažiuodavo sportininkai iš visos Sąjungos. Marios ir jūra buvo geriausia vieta rengti tokias varžybas. Anuomet uostamiestyje užaugo ne vienas puikus buriuotojas.

„Šiandien mūsų Klaipėdos vaikai važiuoja buriuoti į Dreverną. Manau, mes visi sutinkam su tuo, kad tai yra nonsensas, kad tokiam uoste neatsiranda vietos vaikams buriuoti“, – teigia Klaipėdos savivaldybės Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos atstovas Algirdas Aušra.

Pasak jūrinės kultūros puoselėtojų, sporto mokykla pasitraukė į rajoną, nes mieste neliko bazės. Smiltynės jachtų klubas ir Pilies uostas netinkami įrengti vaikų buriavimo mokyklą. Jauniesiems klaipėdiečiams neliko vietos ir akvatorijoje.

„Kai tu išplauki jau į akvatoriją, kur vaikas turėtų buriuoti, ji yra užpildyta transporto: keltais. Aišku, keltai ir anksčiau judėjo, bet dabartinis uosto apkrovimas, kad juda pirmyn-atgal, marširuoja laivai, jis yra sukomercintas iki galo. Ir tikrai nėra vietos ten irkluoti“, – aiškina jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius.

Pietinėje uosto dalyje jūrų uosto direkcija planuoja įrengti maždaug trijų šimtų penkiasdešimties vietų prieplauką už beveik 40 milijonų litų. Laukiama Europos Sąjungos finansavimo, tačiau profesionalūs buriuotojai sako, kad vaikams reikia labai nedaug ir bazę esą galima įrengti už kelis šimtus tūkstančių litų, pvz. kaip Estijoje.

„Padaryti paprasti sklypai. Vaikai nusiveža ten savo laivelius, ir yra laikina infrastruktūra, kuri žiemą yra nuvežama. Viskas ir labai pigiai padaryta, ir tai yra išsprendusi savivaldybė“, – pasakoja jachtos kapitonas Arūnas Jonušas.

Jūrinės kultūros puoselėtojų sudaryta darbo grupė žada aiškintis, kur būtų galima Klaipėdoje įkurti sporto mokyklą vaikams ir ieškoti finansavimo. Buriuotojų teigimu, Kauno buriuotojams savivaldybė per metus skiria apie milijoną litų, dar pusę tiek gaunama iš rėmėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.