Lietuvoje

2014.02.17 11:33

VSD pernai sekė 872 lietuvius ir 905 užsieniečius

LRT.lt2014.02.17 11:33

Valstybės saugumo departamentas (VSD) pernai sekė 872 Lietuvos piliečius, 905 užsienio valstybių piliečius, 38 juridinius asmenis bei 7 „techninius įrenginius, kurių savininkas nežinomas“.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) pernai sekė 872 Lietuvos piliečius, 905 užsienio valstybių piliečius, 38 juridinius asmenis bei 7 „techninius įrenginius, kurių savininkas nežinomas“.

Kiekvienais metais Valstybės saugumo departamentas teikia dviejų tipų ataskaitas – viena jų yra įslaptinta, skirta Departamento parlamentinę priežiūrą vykdančiam komitetui, o kita yra vieša, skirta visuomenei. Piliečius ypač domina Valstybės saugumo departamento slaptoji žvalgybinė ir kontržvalgybinė veiklos pusė. Departamento manymu, dalies duomenų apie VSD slaptą veiklą paskelbimas leistų susidaryti aiškesnį vaizdą apie Departamento veiklos pobūdį ir atliktų prevencinę funkciją, rašoma pranešime spaudai.

Valstybė per Žvalgybos įstatymą suteikia galimybę žvalgybos institucijų, tarp jų ir Valstybės saugumo departamento, pareigūnams, pagal motyvuotą apygardos teismo nutartį, stebėti ir fiksuoti asmens susirašinėjimą ir kitokį susižinojimą; patekti į asmens būstą, kitokias patalpas ar automobilius; slapta paimti ar apžiūrėti dokumentus ir daiktus; gauti informaciją apie elektroninius ryšius bei stebėti bet kokias asmenų finansines operacijas.

Pernai Valstybės saugumo departamentas atliko 2201 tokį sankcionuotą veiksmą 1822 asmenų atžvilgiu. Asmenų ir teismo sankcionuotų veiksmų skaičiai yra skirtingi, nes kai kurių asmenų atžvilgiu buvo sankcionuoti keli veiksmai pagal skirtingus Žvalgybos įstatymo punktus.

Iš šių 1822 asmenų 872 yra Lietuvos Respublikos piliečiai, 905 – ne Lietuvos Respublikos piliečiai, 38 – juridiniai asmenys, 7 yra techniniai įrenginiai, kurių savininkas nežinomas.

Detali informacija apie VSD teismo sankcionuotus veiksmus pateikta Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui ir Prezidentūros nacionalinio saugumo grupei.   

Naujausi

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius