Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Vasario 16-osios eitynės Kaune virto į referendumo agitaciją

BNS 2015.09.08 13:45

Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka teigia, kad Vasario 16-osios eitynėmis Kaune nori atkreipti visuomenės dėmesį į žemės pardavimo užsieniečiams klausimą. Tuo tarpu žydų bendruomenės atstovai pareiškė, kad eitynėmis pagerbiamas asmuo, išsiuntęs žydus į koncentracijos stovyklas.

Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka teigia, kad Vasario 16-osios eitynėmis Kaune nori atkreipti visuomenės dėmesį į žemės pardavimo užsieniečiams klausimą. Tuo tarpu žydų bendruomenės atstovai pareiškė, kad eitynėmis pagerbiamas asmuo, išsiuntęs žydus į koncentracijos stovyklas.

Nuo Ramybės parko pajudėjusios eisenos dalyviai nešėsi plakatą su šūkiu „Savo žemės neparduosim, Briuseliui nepasiduosim!“, o juos ties Kauno savivaldybe pasitikę protestuotojai ėmė skanduoti antifašistinius šūkius.

„Tuo pačiu mes keliame pilietiškumo, demokratijos problemas, nes, kaip matome, jau daugiau kaip pusmetis vyksta diskusijos dėl referendumo, kuris nepraleidžiamas per Vyriausiąją rinkimų komisiją, taip pat dėl žemės pardavimo, dėl kitų klausimų. Tai tuo pačiu mes švęsdami norime atkreipti visuomenės dėmesį į tas dabarties Lietuvą kamuojančias problemas“, – prieš Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos organizuojamas eitynes žurnalistams sakė J. Panka.

Pasak jo, eitynės turėtų sutraukti iki 2 tūkst dalyvių.

„Kaip matau, čia jau tūkstantį viršijome, dar einant prisijungs žmonės, tai manau, kad iki dviejų tūkstančių galėtų būti“, – tikino J. Panka.

Simono Wiesenthalio biuro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zuroffas pareiškė, kad jeigu eitynėmis siekiama parodyti norą išstoti iš ES, jis tam nepriešatarauja ir nesikiša, tačiau jis išreiškė nepasitenkinimą plakatu su 1941 metų laikinosios Vyriausybės laikonojo vadovo Juozo Ambrazevičiaus-Brazaičio atvaizdu.

„Pirmiausia klausimas yra, dėl kokių priežasčių šie žmonės žygiuoja. Jei tai išstojimo iš ES klausimas, tai ne mūsų reikalas. Tai įdomus klausimas, teisinė problema ir ne mūsų rūpestis. Tačiau, jeigu pažiūrėsite, ten pamatysite plakatą su J. Ambrazevičiaus-Brazaičio atvaizdu – tai jau kita istorija, nes šis žmogus buvo Lietuvos Vyriausybės vadovu 1941 metų gruodį, palaikė Adolfą Hitlerį ir Trečiąjį reichą, palaikė žydų persekiojimą“, – žurnalistams Kaune sakė E. Zuroffas.

Pasak jo, žydų bendruomenės atstovai susirinko Kaune tiesiog tyliam protestui prieš eitynes.

Vienas garsiausių pasaulyje jidiš filologų Dovydas Kacas taip pat pareiškė, kad pagerbti J. Ambrazevičių-Brazaitį eitynių metu yra nepriimtina.

„Kauno žydai prieš karą šventė Vasario 16-ąją, kaip visų lietuvių laisvės dieną, tad labai liūdna matyti, kad šią dieną suteikiama garbė nacių marionetei J. Ambrazevičiui-Brazaičiui, kuris asmeniškai pasirašė, kad jo miesto žydai būtų išsiųsti į koncentracijos stovyklas“, – žurnalistams sakė D. Kacas.

Policijos duomenimis, eitynėse susirinko apie 2 tūkst eitynių dalyvių, incidentų neužfiksuota. Ties Kauno savivaldybe eitynių dalyvius pasitiko apie trisdešimt taikių protesto dalyvių – jie skandavo tarptautinį antifašistinį šūkį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.