Lietuvoje

2014.02.15 16:07

M. Jastramskis: keldami R. Paksą į Prezidentus „tvarkiečiai“ nori sustiprinti savo pozicijas EP rinkimuose

ELTA2014.02.15 16:07

Rolandas Paksas, nepaisant minimalios galimybės gauti leidimą kandidatuoti į Prezidentus, dar kartą sulaukė savo partijos bendražygių pasitikėjimo ir buvo iškeltas partijos kandidatu.

Rolandas Paksas, nepaisant minimalios galimybės gauti leidimą kandidatuoti į Prezidentus, dar kartą sulaukė savo partijos bendražygių pasitikėjimo ir buvo iškeltas partijos kandidatu.

Politologo Mažvydo Jastramskio nuomone, tokiu būdu „tvarkiečiai“ stengiasi sustiprinti savo pozicijas ne Prezidento, o Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

„Galbūt jį norima vėl siųsti į EP rinkimus. Kad jis geriau matytųsi. Jei jis bus pirmasis EP rinkimų kandidatų sąraše, galbūt daugės šansų, kad išrinks jį ir dar vieną ar du kandidatus. Jie tikisi gauti dvi-tris vietas. Jiems svarbiau EP rinkimai, nes jie žino, kad Prezidento rinkimuose galimybių nėra, jeigu būtų keliamas net ne R. Paksas, o kas nors kitas. Per partijos lyderio matomumą jie nori gauti dar porą vietų EP“, – sakė M. Jastramskis.

Tačiau politologo teigimu, partijos narių sprendimas žūtbūt siųsti savo lyderį į rinkimus gali liudyti tiesiog tai, jog R. Paksas pradeda abejoti dėl savo, kaip „Tvarkos ir teisingumo“ veido, reputacijos.

„Galima ieškoti racionalumo, tačiau galbūt tai tėra R. Pakso ambicijos. Jis nori likti lyderiu galbūt artimiausius dešimt metų. Valentinas Mazuronis, kaip politikas, tapęs Aplinkos ministru pasidarė ryškesnis. Gerai jį vertinančių žmonių yra gerokai daugiau nei blogai. Galbūt R. Paksas, kaip partijos lyderis, baiminasi, kad jam iš rankų gali išslysti partija“, – svarstė M. Jastramskis.

Anot jo, tokia situacija „Tvarkos ir teisingumo“ dar kartą patvirtina savotišką R. Pakso kultą partijoje, nors tas pats V. Mazuronis bandė partiečiams paaiškinti, kad balsuodami už R. Paksą, jie pasmerkia partiją neturėti jokio kandidato Prezidento rinkimuose, nes Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nesutiks jo registruoti.

Pasak M. Jastramskio, tai liudija galimus partijos lyderių nesutarimus.

„Partijoje yra labai aiškus pasidalijimas. Tą išreiškė tiek Valentinas, tiek Andrius Mazuroniai. V. Mazuronis per suvažiavimą sakė, kad jam sunku kalbėti, bet jis nepritaria tokiam sprendimui. Iš kitos pusės yra žmonių, kurie palaiko R. Paksą. Manau, kad jie taip nori „išspausti“ savotišką R. Pakso „kankinio aureolę“, – sakė jis.

ELTA jau skelbė, kad „Tvarka ir teisingumas“ nusprendė siųsti savo lyderį R. Paksą ir į Prezidento, ir į Europos Parlamento (EP) rinkimus.

Šeštadienį vykusiame partijos suvažiavime „Tvarkos ir teisingumo“ nariai patvirtino R. Pakso kandidatūrą į Prezidentus, sąraše įrašė jį pirmuoju kandidatų į EP.

R. Paksas teigė, jog suvažiavime taip pat buvo patvirtinta partijos politinė EP rinkimų programa.

„Partija nusprendė kelti kandidatą į Prezidento rinkimus ir pasirinko mano kandidatūrą. Taip pat patvirtinome programą, su kuria mes eisime į EP rinkimus, bei kandidatų į šiuos rinkimus sąrašą. Surikiavome visus pagal eilę“, – naujienų agentūrai ELTA sakė R. Paksas.

R. Pakso kandidatūra buvo patvirtinta absoliučia dauguma – už jį balsavo 955 partijos nariai, 12 buvo prieš ir 13 susilaikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.