Naujienų srautas

Lietuvoje2012.08.17 16:55

Tremtinių kapais Rusijoje rūpinsis kultūros paveldo atašė

ELTA 2012.08.17 16:55

Kultūros ministerija teikia Vyriausybei nutarimo įsteigti Lietuvos kultūros paveldo atašė pareigybę diplomatinėje atstovybėje Rusijos Federacijoje projektą. 

Kultūros ministerija teikia Vyriausybei nutarimo įsteigti Lietuvos kultūros paveldo atašė pareigybę diplomatinėje atstovybėje Rusijos Federacijoje projektą.

Specialiojo atašė pareigybės pagrindinis uždavinys – koordinuoti veiksmus, susijusius su Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų ir palaidojimo vietas žyminčių paminklų priežiūrą Rusijos Federacijos teritorijoje.

Taip pat Lietuvos kultūros paveldo atašė Rusijoje bus pavedamas asmenų, vykdančių tremtinių ir politinių kalinių kapų ir palaidojimo vietų priežiūrą, veiklos koordinavimas, teigiama ministerijos aiškinamajame rašte.

Pažymima, kad iki šiol nėra pasirašytas Lietuvos ir Rusijos susitarimas dėl karių ir civilių karo ir represijų aukų kapaviečių, kuris reglamentuotų abiejų valstybių įsipareigojimus, užtikrinančius minėtų asmenų kapaviečių išsaugojimą ir tinkamą priežiūrą abiejų valstybių teritorijose. Lietuvos institucijų ir nevyriausybinių organizacijų individualiomis galimybėmis organizuotas Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapaviečių Rusijos Federacijoje tvarkymas yra nekoordinuotas ir nenuoseklus, todėl būtina šiai sričiai koordinuoti įsteigti Lietuvos kultūros paveldo atašė pareigybę.

Specialiojo atašė išlaikymui iš valstybės biudžeto skiriama 250 tūkst. litų metams, iš jų 100 tūkst. litų – darbo užmokesčiui.

Vyriausybei pritarus šiam nutarimo projektui, dokumentas įsigalios šių metų rugsėjo 1 dieną. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi