captcha

Jūsų klausimas priimtas

N. Puteikis traukiasi iš TS-LKD

Seimo narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Naglis Puteikis penktadienį pranešė apie pasitraukimą ne tik iš partijos, bet ir jos frakcijos Seime.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Seimo narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys (TS-LKD) Naglis Puteikis penktadienį pranešė apie pasitraukimą ne tik iš partijos, bet ir jos frakcijos Seime.

N. Puteikis TS-LKD nariu buvo nuo 1995 m., o 2005–2011 m. vadovavo Klaipėdos miesto skyriui.

„Negaliu pritarti TS-LKD vadovybės pastaruoju metu skelbiamam požiūriui į tautą, jos suverenias galias ir konstitucines piliečių teises. Tautos suverenumą ir piliečių politines laisves niekinantis TS-LKD vadovybės požiūris, mano supratimu, prasilenkia su Lietuvos Respublikos Konstitucija“, – pareiškime rašo N. Puteikis.

Jo žodžiais, TS-LKD vadovybė tylėjimu padeda formuotis teisėsaugos nomenklatūrai, kuri vis labiau atitrūksta nuo teisingumo: palaiko Konstitucinio Teismo sprendimus, kuriais bandoma trukdyti piliečiams naudotis jų demokratinėmis teisėmis, tylėjimu skatina teisėjus paleidinėti į laisvę stambius nusikaltėlius, nieko nedaro dėl visuomenės dalyvavimo vis labiau nomenklatūrėjančiuose teismuose.

„TS-LKD vadovybė tylėjimu pritaria turtinę nelygybę didinančiam Konstitucinio Teismo sprendimui dėl algų nomenklatūrai padidinimo, užmirštant nepasiturinčiuosius“, – pasitraukimo priežastis vardija Seimo narys.

N. Puteikis teigia negalįs pritarti TS-LKD Tarybos sprendimui šiuose Prezidento rinkimuose remti Dalią Grybauskaitę. Jo nuomone, ji negina nei demokratinių, nei krikščioniškųjų, nei konservatyviųjų vertybių.

„Ji taip pat atsakinga už neteisingumo didėjimą Lietuvoje, pvz. aktyviai dalyvavo buvusių FNTT vadovų –  sąžiningų pareigūnų V. Gailiaus ir V. Giržado atleidime. Kai jie laimėjo teismus, toliau juos paniekino, nes jų neatsiprašė, nereikalavo atsakomybės iš „spectarnybininkų“, kurie apšmeižė V. Gailių ir V. Giržadą, tokiu būdu demotyvavo visus sąžiningai dirbančius pareigūnus ne tik teisėsaugoje, bet ir visoje valstybės tarnyboje. Prezidentė D.Grybauskaitė taip pat nevetavo LR Konstitucinio teismo nurodymu LR Seimo priimto turtinę nelygybę didinančio algų „atstatymo“ nomenklatūrai įstatymo“, – teigia N. Puteikis.

Seimo narys priduria, kad partija „pūna iš vidaus“, tačiau, anot jo, panašūs procesai vyksta ir kitose partijose.

„Taip bus tol, kol partijos veiks kaip uždaros mafijinės grupuotės, kuriose draudžiama ir net persekiojama už bandymą pasakyti tiesą apie apsivogusį, visuomenei kenkiantį bendrapartietį, – rašo N. Puteikis. – Dėl šių priežasčių palieku TS-LKD, kuriai priklausiau nuo 1995 metų. Tai darau skaudančia širdimi, nes partijoje lieka labai daug sąžiningų, bendrąjį gėrį ginančių žmonių, tačiau jų balso nebegirdi naujoji nomenklatūrą, sėkmingai besusiliejanti su senąją į vieną didelę asmeninio egoizmo ir turtėjimo bevardę partiją“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...