Lietuvoje

2015.02.12 21:36

Neapsikentę stringančios el. bilietų sistemos, vilniečiai vieni kitus ragina važinėti be bilietų

Virginija Motiejūnienė, Algirdas Igorius, LRT Televizijos laida „Šiandien“2015.02.12 21:36

Sostinės Kudirkos aikštėje per socialinius tinklus susiorganizavęs jaunimas susibūrė į „Zuikių partiją“ ir protestavo prieš sostinėje diegiamą naują elektroninio bilieto sistemą, kuri vis dar stringa. Jaunimas ragina miestiečius vaikščioti pėsčiomis arba važiuoti dviračiais. 

Sostinės Kudirkos aikštėje per socialinius tinklus susiorganizavęs jaunimas susibūrė į „Zuikių partiją“ ir protestavo prieš sostinėje diegiamą naują elektroninio bilieto sistemą, kuri vis dar stringa.  Jaunimas ragina miestiečius vaikščioti pėsčiomis arba važiuoti dviračiais.

Prie Vyriausybės rūmų susirinko jaunimas, nusiteikęs prieš Vilniaus savivaldybės inicijuotą naują  važiavimo visuomeniniu transportu sistemą, kai įsigijus „Vilniečio kortelę“, galima ją papildyti pusvalandžio arba valandos bilietais.

Jie teigia susibūrę į „Zuikių partiją“ ir ragina miestiečius naująją sistemą boikotuoti.

„Šiandien aš iš Pašilaičių per pusantros valandos atėjau pėsčias į miesto centrą. Čia yra protestas toksai, gal ir atgal taip pat grįšiu. Ir visiems vilniečiams rekomenduoju taip protestuoti. Sėskite ant dviračių, eikite pėsti“, – ragino aktyvistas Darius Zibalas.

„Susirinkome reikalauti, kad viešajame transporte liktų vien tik „zuikiai“. Viešasis transportas apskritai turėtų būti arba nemokamas, arba labai pigus, kad būtų prieinamas kiekvienam žmogui. Šiuo metu jis yra tik branginamas. Jau dabar kaina buvo neadekvati, turint omenyje, kokią paslaugą suteikia, o tas pabrangimas, apeliuojantis į pseudopapigimą, yra dar neracionalesnis“, – teigė protesto dalyvė Roberta Raudonė.

Tuo metu naujoji elektroninio bilieto sistema sostinės kioskuose vis dar stringa. Pasak „Lietuvos spaudos“ atstovo, praėjusią naktį kioskų sistemos buvo atnaujintos pagal savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ pateiktą programinę įrangą, tačiau ne visur tai pavyko padaryti automatiškai. Tad iš dalies sistema veikia tik 22 iš 115 „Lietuvos spaudos“ ir 35 „Vaskotos kioskuose“. Kada sistema veiks ir likusiuose kioskuose?

„Puikus klausimas, bet jį reikia užduoti „Susisiekimo paslaugoms“. Visa tai priklauso nuo jų, kaip greitai jie atnaujins kortelių skaitytuvų programinę versiją visuose115 prekybos taškų“, – teigė „Lietuvos spaudos“ Elektroninių produktų grupės vadovas Nerijus Orvidas.

„Mūsų žmonės važiuoja į tuos konkrečiai kioskus, kuriuose nėra platinimo, ir instaliuoja rankiniu būdu įrangą, ir kiekvienas kioskas paleidžiamas“, – tikino savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorius Gintas Bliuvas.

Pasak valdininko, nors sistema tik įsibėgėja, per kelias dienas jau išplatinta pusketvirto tūkstančio vilniečio kortelių. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.