Lietuvoje

2014.02.13 19:26

Programišiai atakavo D. Grybauskaitės patarėją

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2014.02.13 19:26

„Anonymous Ukraine“ pasiskelbę programišiai skelbia nulaužę prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjo užsienio politikos klausimais Lauryno Jonavičiaus asmeninę ir darbo pašto dėžutes bei paskelbė daugybę laiškų, tarp kurių, kaip jie teigia, yra susirašinėjimas su vienu iš Ukrainos opozicijos lyderių Vitalijumi Klyčko.

„Anonymous Ukraine“ pasiskelbę programišiai skelbia nulaužę prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjo užsienio politikos klausimais Lauryno Jonavičiaus asmeninę ir darbo pašto dėžutes bei paskelbė daugybę laiškų, tarp kurių, kaip jie teigia, yra susirašinėjimas su vienu iš Ukrainos opozicijos lyderių Vitalijumi Klyčko.

Pats L. Jonavičius sako, kad tai kibernetinė ataka ir kad paskelbto susirašinėjimo su V. Klyčko nebuvo.

„Tai kibernetinė ataka ir provokacija. Tokio susirašinėjimo su V. Klyčko nebuvo“, – teigiama Prezidentūros atsiųstame atsakyme DELFI.

Iš programišių paviešintų laiškų atrodo, kad V. Klyčko susirašinėja su L. Jonavičiumi.

Pavyzdžiui, 2013 m. lapkričio 21 d. datuotame laiške tikras ar tariamas V. Klyčko rašo padėkas iš Kijevo už pagalbą.

„Susitikimas su ponia Graužiniene buvo labai produktyvus. Mes apsikeitėme nuomonėmis apie pastaruoju metu vykstančius procesus ir diskutavome apie ateities planus. Ponia Graužinienė pateikė keletą įdomių pasiūlymų, liečiančių mano ateitį. Man reikia viską apgalvoti, bet iš principo esu linkęs priimti jūsų pasiūlymus dėl terminų. Ypatingai ačiū Lietuvos draugams už finansinę paramą. Šiandien mano padėjėjas apsilankė jūsų ambasadoje ir susitiko su konsulu. Jie aptarė finansinius klausimus ir ateities bendradarbiavimą. Mano padėjėjas taip pat nurodė Valentinai mano banko sąskaitą Vokietijoje“, – rašoma laiške.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė Ukrainoje lankėsi lapkričio 24-27 dienomis, tačiau, kiek žinoma, oficialiai jos vizitas nebuvo derintas nei su Užsienio reikalų ministerija, nei su Prezidentūra.

L. Graužinienė planavo susitikti su Aukščiausiosios Rados Volodymyru Rybaku iš Regionų partijos bei opozicijos frakcijų atstovais. Tačiau susitikimas su parlamento vadovu nepavyko, tad L. Graužinienė tik dalyvavo opozicijos mitinge ir susitiko su opozicijos atstovais. Ukrainos oficialioji valdžia tai traktavo kaip kišimąsi į šalies vidaus reikalus: Lietuvos ambasadorius buvo iškviestas į ministeriją.

2013 m. gruodžio 7 d. datuotame laiške tariamas V. Klyčko siūlo numatyti aukštų Europos Sąjungos atstovų vizitą į Maidaną, kad būtų sustiprinta protestuojančių žmonių moralė. Taip pat sakoma, kad būtų tinkama ką nors pasikviesti iš Berlyno.

„Aš ten turiu aukštas pareigas užimančių draugų, tačiau dėl kažkokių priežasčių jie abejoja. Mūsų Amerikos draugai pažadėjo surengti vizitą artimiausiu metu, galbūt pamatysime Nuland arba ką nors iš Kongreso. Kitas klausimas, kurį norėčiau iškelti, kad Janukovyčius vengia viešumos. Tai atrodo labai įtartina. Kam jis pasirengęs? Mes labai norėtume gauti daugiau informacijos apie tai“, – rašoma laiške.

Trečiame laiške, kuris esą parašytas 2013 m. gruodžio 14 d., asmuo, prisistatantis V. Kyčko, dėkoja Lietuvos prezidentei ir Lietuvai už paramą.

„Jūsų kolegos jau atvyko ir pradėjo darbą su mano komanda. Jis tikrai pro ir, manau, jo paslaugų, labai prireiks, kai šalis bus destabilizuota. Aš taip pat susitikau su jūsų žmonėmis iš ambasados. Informacija apie Janukovyčiaus planus, kuriuos jie man davė, yra mums labai svarbi. Norėčiau tokio pobūdžio informaciją gauti nuolat“, – rašo tariamasis V. Klyčko.

Šių metų sausio 9 d. iš šio asmens atskriejo dar vienas laiškas: „Manau, kad nuklojome kelią radikalesnei situacijos eskalacijai. Ar ne laikas imtis labiau sprendžiamųjų veiksmų? Taip pat noriu aptarti galimybę padidinti finansavimą mūsų rėmėjams“.

Tarp paviešintų laiškų yra ir studentams skirti testai egzaminams, asmeniniai laiškai, pokalbiai su draugais apie keliones.

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.