Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.13 10:10

Ministerija siekia uždrausti važinėtis ledu

LRT.lt 2014.02.13 10:10

Aplinkos ministerija siūlo Vyriausybei drausti važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis vandens telkinių ledu. Tiesa, ministerija siūlo ir išimčių, tarp kurių – ir žvejams.

Aplinkos ministerija siūlo Vyriausybei drausti važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis vandens telkinių ledu. Tiesa, ministerija siūlo ir išimčių, tarp kurių – ir žvejams.

„Mūsų siūloma tvarka pagaliau įves aiškumo, kas gi iš tikrųjų gali važiuoti ant ledo. Pastarųjų dienų įvykiai parodė, kad tokio aiškumo tikrai trūko“, – ministerijos pranešime spaudai aplinkos cituojamas ministras Valentinas Mazuronis.

Vasario pradžioje ralio mėgėjams besivažinėjant ant tvenkinio ledo ir atsitrenkus į pakrantės medžius žuvo 26 metų mergina.

Šiuo metu už neteisėtą važiavimą vandens telkinių ledu Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numatyto atsakomybę – įspėjimą arba piniginę baudą nuo 50 iki 500 litų. Kodekse nurodyta, kad šiuos pažeidimus nagrinėja aplinkos apsaugos organai.

Aplinkos ministerijos teigimu, pareigūnai negali tinkamai užtikrinti neteisėto važiavimo ledu kontrolės, nes teisės aktai nenustato, kas yra teisėtas ar neteisėtas važiavimas ledu.

Ministerijos parengtame projekte numatyta, kad vandens telkinių ledu būtų leidžiama važiuoti tik kai vykdomi gelbėjimo darbai, valstybės sienos apsauga, viešosios tvarkos palaikymas, vandens telkinių būklės tyrimai, organizuojami sporto renginiai turint savivaldybės leidimus ir pan.

Žvejams numatytos išimtys: kai organizuojama ir vykdoma verslinė žvejyba naudojant motorines transporto priemones, būtinas tokios žvejybos organizavimui ir vykdymui, organizuojama ir vykdoma mėgėjų žvejyba Kuršių mariose, kai naudojamos ne kelių transporto priemonės žvejų ir įrangos gabenimui į žvejybos vietą ir iš jos.

Projektas, ministerijos teigimu, pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms ir vėliau bus teikiamas svarstyti Vyriausybei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi