Lietuvoje

2015.02.14 17:32

Lietuvos prezidento posto siekia dar vienas kandidatas

ELTA 2015.02.14 17:32

Europos Parlamento narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis apsisprendė siekti Lietuvos prezidento posto.

Europos Parlamento narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis apsisprendė siekti Lietuvos Prezidento posto.

Jo kandidatūrai vienbalsiai pritarė trečiadienį posėdžiavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) Vyriausioji taryba. V. Tomaševskio kandidatūrą galutinai planuojama patvirtinti kitą savaitę, vasario 17 d. vyksiančioje partijos konferencijoje.

V. Tomaševskis taip pat ketina dalyvauti ir Europos Parlamento rinkimuose. Jis yra LLRA kandidatų sąrašo lyderis. Preliminariame LLRA kandidatų sąraše yra 35 pavardės. Planuojama, kad po reitingavimo galutiniame sąraše bus 22 pavardės.

„Pernai gruodžio mėnesį LLRA Vyriausioji taryba pasiūlė man kandidatuoti šalies Prezidento rinkimuose. Anuomet paprašiau laiko, reikalingo pasiūlymui apgalvoti, visiems argumentams už ir prieš kandidatavimą išanalizuoti ir į politinę situaciją įsigilinti“, – Eltai sakė V. Tomaševskis.

LLRA Vyriausioji taryba V. Tomaševskio kandidatavimą tapatina su pokyčiais, sąžiningumu politikoje ir socialiniu teisingumu.

„Tiek LLRA, tiek keliasdešimt visuomeninių organizacijų ir visoje šalyje veikiančių grupių laukė būtent tokio partijos lyderio sprendimo. Visų pirma, jei LLRA neiškeltų kandidato, politinėje scenoje atsirastų vakuumas, o to rinkėjai nesuprastų, dar daugiau – tai juos dezorientuotų, juk LLRA jau įsitvirtino Lietuvos politinėje scenoje, ją palaiko vis daugiau rinkėjų, nepaisant kartais nepalankių sąlygų ir netgi išpuolių. Už LLRA balsuoja ne tik lenkai ir kitų tautybių atstovai – rusai, baltarusiai, totoriai ir kiti, bet ir etniniai lietuviai. Mūsų šalies piliečiai mato ir vertina tiek LLRA, tiek jos lyderio Valdemaro Tomaševskio sąžiningumą“, – dėstė LLRA Vyriausioji taryba.

Ji akcentuoja, kad partija niekada nebuvo įsivėlusi į jokį korupcinį skandalą. „Partija principingai atsisakydavo (ir atsisako) verslo struktūrų siūlomos paramos, sąžiningai dirba galvodama apie kiekvieną rinkėją. Tai nėra vien žodžiai – tai yra faktai. Rinkėjai vertina sąžiningą mūsų darbą, juk neatsitiktinai būtent LLRA iš visų 40 šalyje veikiančių politinių partijų gavo daugiausiai mokesčių mokėtojų paramos. Sąžiningos politikos, taip reikalingos šiandieninei Lietuvai, pavyzdys yra būtent partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis“, – pareiškė LLRA Vyriausioji taryba.

Ji pabrėžė, kad LLRA valdomose savivaldybėse nėra vietos korupcijai, atvirkščiai – jos gali pasigirti nemažais pasiekimais įvairiose srityse.

„Vilniaus krašto savivaldybės pirmauja įgyvendindamos socialinius ir infrastruktūros plėtros projektus. Pavyzdžiui, tik Vilniaus rajone per pastaruosius 10 metų buvo pastatyti 5 vaikų darželiai (Avižieniuose, Rudaminoje, Nemenčinėje, Lavoriškėse ir Mickūnuose), 2 naujos ligoninės (Šumske ir Nemenčinėje), socialines paslaugas teikiantys centrai (Paberžėje, Nemenčinėje). Vilniaus rajono savivaldybė vienintelė šalyje dengia 25 proc. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytos šilumos kainos, taip pat moka subsidijas už šaltą vandenį, o iki 5 ha žemės turintys ūkininkai yra atleidžiami nuo žemės mokesčio.

Tokių sprendimų, kurie sunkiais laikais yra svarbūs eiliniam piliečiui, nėra kituose Lietuvos regionuose. Nepaisant to, kad Vilniaus rajono savivaldybė įgyvendina išties daug įvairių sričių projektų ir plačiu mastu vykdo kitus darbus, ji praktiškai neturi įsiskolinimo, o tai yra teigiamas pavyzdys kitų šalies savivaldybių fone. Manome, kad visa tai, kas yra teigiama ir ką pavyko įgyvendinti viename regione, galima įgyvendinti visoje valstybėje“, – pareiškė LLRA Vyriausioji taryba.

V. Tomaševskis dalyvavo ir 2009 metų šalies Prezidento rinkimuose. Anuomet, būdamas jauniausias kandidatas, užėmė ketvirtą vietą iš visų septynių pretendentų, šalies mastu gavo beveik 5 proc. balsų. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose jis gavo atitinkamai 67 ir 50 proc. balsų.

LLRA mano, kad V. Tomaševskis turi realią galimybę pagerinti iki šiol turėtus rezultatus ir netgi patekti į antrąjį rinkimų turą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, šiuo metu yra įregistruota 10 pretendentų į kandidatus Prezidento rinkimuose.

Lietuvos Prezidento posto ketina siekti dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, europarlamentaras Zigmantas Balčytis, Seimo nariai Linas Balsys ir Artūras Paulauskas, Vilniaus meras Artūras Zuokas. Tarp pretendentų į kandidatus yra ir Alfredas Aliukevičius, Kristina Brazauskienė, Antanas Mickevičius, Bronis Ropė, Jurijus Subotinas.

Apie ketinimus dalyvauti Lietuvos Prezidento rinkimuose yra pareiškęs ir Kovo 11-osios Akto signataras Rolandas Paulauskas.

Šių metų gegužės 11 d. Lietuva rinks Prezidentą. Europos Parlamento rinkimai vyks gegužės 25 d.