Lietuvoje

2014.02.12 11:58

Trys „Kauno vandenų“ darbuotojai bus paleisti į laisvę

BNS2014.02.12 11:58

Kauno apygardos prokuratūra trečiadienį į laisvę paleis tris anksčiau sulaikytus „Kauno vandenų“ darbuotojus.

Kauno apygardos prokuratūra trečiadienį į laisvę paleis tris anksčiau sulaikytus „Kauno vandenų“ darbuotojus.

„Bus imtasi priemonių nušalinti juos nuo pareigų ir skirti nesusijusias su laisvės apribojumu kardomąsias priemones“, – BNS sakė prokuratūros atstovė spaudai Vaida Kibirkštytė.

Kaip skelbta, pirmadienį sulaikytą korupcija įtariamą Kauno miesto tarybos socialdemokratų frakcijos seniūną Valį Venslovą Kauno apylinkės teismas antradienį leido suimti 10 parų.

„Įtariamajam buvo paprašyta kardomoji priemonė suėmimas, teismas prašymą tenkino iš dalies – paskyrė suėmimą įtariamajam dešimčiai parų. Buvo dar vienam įtariamajam prašoma, bet kardomoji priemonė suėmimas nebuvo paskirta,“ – sakė prokuroras.

Anot jo, sulaikytiems bendrovės „Kauno vandenys“ darbuotojams, tarp kurių ir – V. Venslovas, yra pareikšti „įvairūs įtarimai, bet iš esmės tai korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų padarymas“.

Socialdemokratų partija (LSDP) kol kas laukia išsamesnės informacijos apie partijos nario V. Venslovo sulaikymą ir jo vaidmenį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamame tyrime. Kaip BNS sakė LSDP Kauno skyriaus vadovai Orinta Leiputė, sulaukus informacijos bus svarstoma dėl galimo V. Venslovo narystės partijoje sustabdymo.

Anot O. Leiputės, partijos statutas numato, jog teisėsaugos akiratin patekę partijos nariai patys sustabdo savo narystę partijoje, o jei nesutinka – tuomet klausimą dėl narystės stabdymo svarsto partijos Etikos komisija.

Keturi „Kauno vandenų“ darbuotojai, o tarp jų ir V. Venslovas, sulaikyti pirmadienį.

Sulaikytieji „įtariami korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų padarymu, jų darbo vietose buvo atliktos kratos, paimti tyrimui reikšmingi dokumentai“, teigiama antradienį išplatintame STT pranešime spaudai.

Kauno miesto tarybos socialdemokratų frakcijos seniūnas V. Venslovas yra „Kauno vandenų“ technikos direktorius.

Bendrovės „Kauno vandenys“ generalinis direktorius Linas Baltrėnas BNS antradienį sakė kol kas laukiantis iš STT oficialios informacijos apie sulaikytus darbuotojus.

„Yra sulaikytas Technikos direktorius, Siurblinių skyriaus viršininkas, Tinklų skyriaus viršininkas ir statybos inžinierius. (...) Viešųjų pirkimų komisija nefigūruoja. (...) Manęs neapklausė, mane supažindino su nutartimi, supažindino su visa medžiaga, kas yra padaryta“, – sakė L. Baltrėnas.

Savivaldybei priklausanti bendrovė „Kauno vandenys“ tieka vandenį vartotojams, surenka ir valo nuotekas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt