Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuviai savo mylimuosius vadina ir koldūniukais, ir ašakiukais

LRT.lt2015.09.08 13:45

Barsukas, bebenčiukas, ežiukas, koldūniukas, kempiniukas – tai ne animacinių filmų ar pasakų personažai. Taip į savo antrą pusę kreipiasi lietuviai.

Barsukas, bebenčiukas, ežiukas, koldūniukas, kempiniukas – tai ne animacinių filmų ar pasakų personažai. Taip į savo antrą pusę kreipiasi lietuviai.

Beveik pusė apklausos dalyvių (48 proc.) teigė į mylimą žmogų meiliai besikreipiantys dažnai, o kas trečias respondentas (35 proc.) – visuomet. Kiek daugiau nei kas dešimtas gyventojas (14 proc.) meiliais mažybiniais žodžiais antrą pusę pavadina kartais, 2 proc. tai daro tik išskirtinėmis progomis, o 1 proc. –niekuomet, rašoma pranešime spaudai.

 Tarp originaliausių atsakymų į klausimą, kaip meiliai vadinate savo mylimą žmogų, – ir tokie variantai kaip musmirytė, karamelizuotas aviečiukas, rupūžiukas, snikersiukas, arbūziukas, spurgiukas, kukulis, atšakiukas ir kiti egzotiški kreipiniai.

„Meiliais žodeliais, kaip ir dovanomis, mylimam žmogui parodomas dėmesys, o tai darydami lietuviai fantazijos nestokoja“, – teigia bendrovės „Gera dovana“ rinkodaros vadovas Martynas Navickas.

Vis dėlto tarp apklausos dalyvių populiariausi meilūs žodžiai, kuriais kreipiamasi į mylimą žmogų, – mažylis, mažiukas, katinėlis, zuikutis, saulutė, širdelė ir įvairios jų variacijos.

Pateikiame įdomiausius atsakymus į klausimą, kaip meiliai vadinate mylimą žmogų:

širdukas, sausainiukas, pumpurėlis, spirgiukas, niekšelis, vabaliukas, laputė, liūtas, musmirytė, rupūžiukas, ežiukas, voriukas, burbuliukas, karamelizuotas aviečiukas, kliunkis, persikėlis, svogūnėlis, tigriukas, snikersiukas, barsukas, bebenčiukas, skruzdėliukas, spurgiukas, nykštukas, musytė, lokiukas, kvietkelis, koldūniukas, šrimpsiukas, arbūziukas, lėlytė, garbanėlė, kempiniukas, žirnis, bučiuoklis, kūdikėlis, pingviniukas, kukulis, šliurvarvalėlis, ašakiukas, grizliukas, pleibojus, zefyriukas.

Vasarį atliktoje internetinėje apklausoje dalyvavo 537 respondentai nuo 14 iki 54 metų.

Apklausą atliko bendrovė „Gera dovana“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt